Demokraté posunuli nominační sjezd, navrhoval to Biden

Vedení amerických demokratů dnes rozhodlo o odložení nominačního sjezdu strany, na němž se rozhodne o protikandidátovi Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách. Podle informace serveru Politico se místo v červenci delegáti sjezdu kvůli koronavirové krizi sejdou až 17. srpna. O týden později mají v plánu uspořádat nominační sjezd republikáni.

Přidejte svůj názor

Joe Biden
doporučujeme

Odklad sjezdu už dřív v rozhovoru pro televizi BBC navrhoval favorit nominačního procesu Joe Biden. Spojené státy patří nyní k nejzasaženějším zemím, nákaze koronavirem by tam podle odhadů mohlo podlehnout až téměř čtvrt milionu lidí.

Sjezd volitelů Demokratické strany, označovaný jako nominační konvence, se měl původně v Milwaukee konat ve dnech 13. až 16. července. Jeho výsledkem bude formální rozhodnutí o kandidátovi, který v listopadových volbách vyzve Trumpa. Mění se pouze datum, místo konání sjezdu zůstává.

Republikáni budou mít svůj nominační sjezd 24. srpna v severokarolínském Charlotte. Akce bude ryze formální, protože Trumpovu kandidaturu nikdo ve straně nezpochybňuje.

Někdejší viceprezident Biden, který získal značnou podporu v dosavadních primárních volbách a na volebních shromážděních demokratů, je považován za hlavního favorita demokratické nominace, ne-li za jistého vítěze. Jeho volební souboj s vermontským senátorem Berniem Sandersem v důsledku epidemie prakticky utichl a přesunul se na sociální sítě.

Řada volebních expertů Demokratické strany soudí, že nemalý vliv na výsledek listopadových voleb může mít chování dosavadního prezidenta při boji s koronavirem. Podle posledních průzkumů nyní Trumpova popularita klesá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v USA eskalují: Zákaz vycházení ve 25 městech, množí se útoky na…

31.05.2020 11:17 Kvůli trvajícím nepokojům vyvolaným násilnou smrtí černocha George Floyda byl vyhlášen noční zákaz…

Trampolína funguje. Elon Musk si po startu Crew Dragon dobíral Rusko

31.05.2020 10:02 "Trampolína funguje," prohlásil radostně majitel společnosti SpaceX Elon Musk po sobotním úspěšném…

Nejrušnější letiště světa je na Aljašce. Alespoň během pandemie covidu-19

31.05.2020 09:30 V současné době celosvětové pandemie zejí mezinárodní letiště až na pár výjimek prázdnotou. Z…

Při protestech v USA zatčeno přes 1400 lidí, desítky zraněných

31.05.2020 07:47 Přes 1400 lidí bylo od čtvrtka zadrženo a desítky dalších utrpěly zranění při pokračujících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy