Biden obnovil tradici pravidelných projevů k občanům

Bílý dům obnovil tradici každotýdenních projevů prezidenta k občanům, která byla za vlády bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa přerušena. V prvním vydání hovorů k občanům nový prezident Joe Biden po telefonu povzbuzoval Kaliforňanku, která kvůli pandemii přišla o práci.

Joe Biden
doporučujeme

Podle Bílého domu má oživený formát přispět k pravidelné komunikaci prezidenta s běžnými občany, napsala agentura AP.

Krátké video Bidenova telefonátu s Michele Voelkertovou Bílý dům zveřejnil dnes. Žena, kterou Biden oslovoval pouze Michele, přišla o práci ve firmě, která se věnuje módě, loni v červenci. Následně poslala Bidenovi dopis. Ten si jej přečetl a zavolal jí.

Žena se prezidentovi svěřila, že si prošla "těžkým obdobím" hledání práce. Biden, který hovořil od svého stolu v Oválné pracovně, odpověděl, že jeho otec říkal, že práce je o důstojnosti a respektu, stejně jako o výplatě. Popsal také svůj plán prosadit v Kongresu stimulační soubor v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (40,7 bilionu korun), kterým chce zajistit přímou pomoc v hodnotě 1400 dolarů lidem, jako je Voelkertová, a poskytnout další pomoc jednotlivcům a malým podnikům. Vyčleněny také mají být peníze na distribuci vakcín. Biden uvedl, že je nutné vypořádat se s pandemií, aby byly podniky otevřené a prosperovaly.

Konverzace je součástí Bidenovy snahy komunikovat s Američany přímo, uvedl Bílý dům. V pátek prezident odletěl do Wilmingtonu ve státě Delaware, aby mohl strávit víkend se svou rodinou. Jinak ale kvůli pandemii cestování výrazně omezil.

Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová v pátek před zveřejněním videa řekla, že tato forma komunikace s Američany má dlouholetou tradici. Odkázala přitom na rozhovory od krbu amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta a zahájení každotýdenních rozhlasových projevů prezidentem Ronaldem Reaganem. Postupem času bylo do rozhlasového formátu začleněno také video, které lze sledovat na internetu. Prezident Trump ale tuto tradici každotýdenních projevů k Američanům několik měsíců po nástupu do funkce zrušil, což Bílý dům tehdy zdůvodnil tím, že formát "nebyl využíván v plném potenciálu". Psakiová uvedla, že se forma Bidenových každotýdenních hovorů k Američanům bude různit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama