Biden představil další členy své administrativy, zřídí kancelář pro boj s globálním oteplováním

Nastupující americký prezident Joe Biden představil další členy své administrativy. V čele ministerstva vnitra bude stát současná poslankyně za Nové Mexiko Deb Haalandová. Ministerstvo pro energetiku povede bývalá guvernérka Michiganu Jennifer Granholmová.

Joe Biden
doporučujeme

Biden také zřídí kancelář zaměřenou na globální oteplování, kterou povede bývalá šéfka Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Gina McCarthyová, napsala agentura Reuters.

Do čela EPA chce Biden Michaela Regana, který je nyní zodpovědný za oblast životního prostředí v Severní Karolíně. Regan bude prvním Černochem v čele EPA.

Haalandová bude první zástupkyní domorodých obyvatel USA v čele ministerstva vnitra. To je zodpovědné za správu a ochranu přírody a přírodního bohatství většiny federální země a správu programů vztahujících se k původnímu obyvatelstvu USA. Haalandová uvedla, že se bude snažit rozšířit výrobu obnovitelné energie na federálních pozemcích a zrušit Trumpovo zaměření na fosilní paliva.

Biden výběrem nových členů své administrativy plní dva hlavní sliby, které dal po svém zvolení. Jedním z nich je, že chce zřídit zkušený tým zaměřený na boj proti změnám klimatu. Druhým pak je, že sestaví kabinet, který bude odrážet rozmanitost Ameriky.

Bidenova mluvčí Kate Bedingfieldová rovněž uvedla, že poradce nastupujícího prezidenta Cedric Richmond byl ve čtvrtek pozitivně testován na koronavirus. Na počátku týdne se na krátkou dobu setkal s Bidenem. Setkání se však uskutečnilo pod širým nebem a oba muži měli roušky, což znamená, že Biden nebyl podle definice Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v "blízkém kontaktu" s nakaženým. Ve čtvrtek měl Biden negativní test na koronavirus.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mexiko hlásí rekordní počet nakažených, nemocnice jsou přeplněné

28.01.2021 07:45 Mexiko ohlásilo rekordní denní bilanci nových případů nákazy koronavirem, kterých se za 24 hodin…

Blinken: Spojené státy mají obavy o ruského opozičníka Navalného

28.01.2021 06:58 Nový americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes řekl, že Spojené státy mají velké obavy o…

Vláda USA varuje před hrozbou politicky motivovaného násilí

28.01.2021 06:51 Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti dnes varovalo před zvýšenou hrozbou domácího terorismu…

Biden zahájil tažení proti změně klimatu, není podle něj možné čekat

27.01.2021 21:58 Americký prezident Joe Biden dnes podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama