Biden si udržuje značný finanční náskok nad Trumpem

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vstupuje do závěrečné fáze volební kampaně se značným finančním náskokem nad svým republikánským sokem Donaldem Trumpem. Podle dat Federální volební komise (FEC) měl Biden na konci září na účtu téměř trojnásobek toho, co Trump.

Joe Biden
doporučujeme

Rozdíl je podle agentury Reuters znát například v amerických televizích, kde se objevuje znatelně více volebních spotů demokratů než Trumpových reklam.

Bývalý viceprezident Biden vybral i utratil za září více peněz než současný šéf Bílého domu Trump. Reuters však připomíná, že lepší finanční situace nemusí být zárukou vítězství ve volbách. Republikán před čtyřmi lety také neměl k dispozici tolik prostředků jako jeho tehdejší demokratická soupeřka Hillary Clintonová, přesto nakonec volby vyhrál.

Bidenova kampaň měla ke konci září na účtech 177 milionů dolarů (4,1 miliardy korun), zatímco Trumpův tým oznámil zůstatek v hodnotě 63 milionů dolarů (1,4 miliardy korun). Demokratický kandidát přitom vybral za září asi trojnásobek toho, co Trump, a utratil za svou propagaci 148 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) oproti republikánovým 56 milionům (1,3 miliardy korun).

Demokrat podle průzkumů vede poměrně výrazně nad Trumpem v celonárodním měřítku. V klíčových volebních státech, kde se bude o příštím prezidentovi de facto rozhodovat, je však Bidenův náskok výrazně těsnější. Například na Floridě, která bude mít na výsledek voleb zřejmě největší vliv, se rozdíly mezi oběma kandidáty pohybují v rámci statistické odchylky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se po volbách uchýlil na twitter, kalendář má poloprázdný

24.11.2020 16:29 Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny a republikánský prezident Donald Trump,…

Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým…

24.11.2020 14:08 První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle…

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Trump pověřil svůj tým předáním moci Bidenovi, hodlá ale pokračovat v…

24.11.2020 11:02 Aktualizováno Donald Trump pověřil svůj tým, aby zahájil předání moci nově zvolenému prezidentovi Joeu Bidenovi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama