Boeing při přistání na Aljašce zabil medvědici, mládě přežilo

Na Aljašce při přistání narazilo dopravní letadlo do medvědice a zabilo ji. Dvouleté medvídě, které bylo s ní, nehodu přežilo. Letadlo bylo poškozeno, ale nikdo na palubě se nezranil. Informoval o tom deník Anchorage Daily News.

Ilustrační foto
doporučujeme

Incident se stal v sobotu večer na letišti v Yakutatu na jihovýchodě Aljašky. Boeing-737 dostal povolení k přistání a letištní personál dráhu kontroloval deset minut před tím. Letadlo se dotklo země po setmění a následovala rutinní prohlídka dráhy. Z letištního personálu si nikdo nevšiml ničeho neobvyklého, ale pilot ohlásil, že když letadlo po přistání zpomalovalo, viděl přes dráhu přecházet dva medvědy. Čelo stroje je minulo, ale kapitán zaznamenal náraz na levé straně letounu. Obě zvířata zřejmě zrovna procházela pod ním.

Když pak piloti s letadlem rolovali k zaparkování, všimli si těla ležícího asi šest metrů od středu dráhy.

Boeing letěl z aljašské Cordovy, ale není jasné, kolik lidí bylo na palubě. Po zastávce v Yakutatu měl pokračovat do hlavního města Aljašky Juneau. Protože se ale při nehodě s medvědicí poškodil kryt levého motoru, zůstal v Yakutatu. "Technici pracují na opravě, která potrvá několik dní," oznámila společnost Alaska Airlines.

Podle deníku je letiště částečně oploceno a personál je pravidelně školen v tom, jak zabránit střetům s divokou zvěří. K odrazování zvířat se používá pyrotechnika nebo auta. Přesto se ale podobné incidenty stávají, hlášeny jsou střety letadel s jeleny, husami, karibu a dalšími druhy. Mluvčí aljašského dopravního úřadu Sam Dapcevich ale řekl, že až do soboty nebyl obětí nehody medvěd.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Kdo nevolí, nejí." Madurův režim nutí lidi k účasti ve volbách i hrozbou…

01.12.2020 14:34 Venezuelská vláda autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží přimět obyvatele k účasti na…

Trumpův poradce Atlas rezignoval, šířil bludy a zavádějící informace o…

01.12.2020 07:36 Zvláštní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirus Scott Atlas rezignoval. S…

Vítězem voleb ve Wisconsinu je Biden, potvrdil guvernér. Trump chystá…

01.12.2020 07:25 Guvernér Wisconsinu v pondělí večer místního času oficiálně potvrdil demokratického kandidáta Joea…

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

30.11.2020 22:08 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama