Brazílie eviduje více než 1,5 milionu nakažených koronavirem

Brazílie za poslední den zaznamenala 42.223 případů nákazy koronavirem a 1290 úmrtí spojovaných s nemocí covid-19. Podle agentury Reuters to v pátek oznámilo místní ministerstvo zdravotnictví. Oficiální statistika nakažených se dostala na téměř 1,54 milionu, zatímco bilance obětí stoupla na 63.174 mrtvých.

Brazílie, ilustrační foto
doporučujeme

Vyšší celková čísla než Brazílie hlásí pouze Spojené státy. Úmrtí připisovaná koronaviru ale aktuálně v jihoamerické zemi přibývají rychleji než v USA, kde se denní průměr pohybuje kolem 600 hlášených obětí.

V Brazílii už několik týdnů oficiální bilance úmrtí roste tempem asi 1000 případů denně. Nově oznámený přírůstek je druhým nejvyšším denním součtem od konce prvního červnového týdne.

Pokud jde o denní počty zjištěných nákaz, bývají v nich v Brazílii poměrně velké výkyvy. Trend je však podle deníku The New York Times (NYT) vzestupný, přičemž průměr za poslední týden byl na začátku měsíce těsně pod 40.000 případy denně.

I přes nepříznivý vývoj mohly ve čtvrtek obnovit provoz bary v mnohamilionovém městě Rio de Janeiro. Místní bezpečnostní složky informovaly, že už v první den volnějšího režimu nařídily některým provozovatelům jejich podniky zavřít, a to kvůli davům, které se tvořily v ulicích.

"Většina lidí v ulicích nedodržovala pravidla sociálního distancování a povinné nošení roušek," řekl televizi CNN spolumajitel baru ve čtvrti Leblon Flavio Sarahyba. V podnicích jako je ten jeho momentálně v Rio de Janeiru nesmí počet zákazníků překročit 50 procent normální kapacity a popíjet se v nich smí jen do 23:00. Město v pátek uvedlo, že v tomto směru posílí kontroly a že za porušování pravidel bude vypisovat pokuty.

Epidemie covidu-19 nepolevuje ani v Mexiku, které podle Reuters v pátek oznámilo dalších 6740 případů nákazy koronavirem. Nový 24hodinový součet je o jediný případ nižší než rekordní bilance ohlášená o den dříve. Od počátku jeho šíření se koronavirus v Mexiku potvrdil u 245.251 lidí, vláda ovšem v minulosti přiznala, že skutečný počet nakažených pravděpodobně bilanci ministerstva zdravotnictví výrazně převyšuje.

Úmrtí spojovaných s covidem-19 přibylo za den 654, tedy o něco méně než ve středu a ve čtvrtek. Mexická bilance epidemie vystoupala na 29.843 mrtvých a je šestá nejvyšší na světě, za tou francouzskou už zaostávala jen o několik desítek zemřelých.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

04.03.2021 21:26 Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda…

6. leden byl vyvrcholením šíření dezinformací o volbách

04.03.2021 14:40 Události 6. ledna, kdy dav příznivců tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa napadl Kapitol, byly…

USA budou mít vakcíny pro všechny dospělé ke konci května, slibuje Biden

03.03.2021 18:44 Aktualizováno Spojené státy mají podle prezidenta Joea Bidena nakročeno k tomu, aby měly na konci května dostatek…

Biden zaznamenal první neúspěch při obsazování vládních postů

03.03.2021 12:59 Americký prezident Joe Biden má na kontě první porážku v procesu schvalování svých kandidátů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama