Brazílie má již přes 3,4 milionu nakažených, další firma může testovat vakcínu proti covidu

Brazílie za poslední den zaznamenala 47.784 pozitivních nálezů na koronavirus, čímž se tam vyšplhal počet infikovaných od začátku pandemie přes hranici 3,4 milionu.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V zemi rovněž zemřelo dalších 1352 lidí na komplikace spojené s covidem-19, informovala agentura Reuters s odkazem na sdělení místních úřadů.

Brazílie s 210 miliony obyvatel je po Spojených státech druhou nejhůře zasaženou zemí na světě, s koronavirem tam zemřelo dohromady již 109.888 osob. Experti však upozorňují, že vzhledem k nedostatečným testovacím kapacitám je zřejmě počet nakažených i zemřelých ve skutečnosti výrazně vyšší.

Společnost Johnson & Johnson se dnes stala již čtvrtou společností, jíž brazilské úřady povolily rozsáhlé testování vakcíny proti koronaviru na místních obyvatelích. Farmaceutické firmy mají velký zájem zkoušet svoje přípravky v Brazílii právě kvůli tomu, že je tam virus značně rozšířen.

Třetí fáze klinických testů se totiž provádí na desítkách tisíc lidí a vědci při ní pozorují, zda se mezi naočkovanými osobami nakazí menší část lidí, než u těch, jimž byla podána neúčinná látka. Zkoumají se také případné nežádoucí účinky přípravku.

Závěrečnou fází testů neprošla dosud žádná vakcína na světě, ačkoliv Rusko již schválilo široké nasazení tamní očkovací látky nazvané Sputnik V a oznámilo, že se již začala průmyslově vyrábět.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Republikáni mají povinnost Ginsburgovou ihned nahradit, tvrdí Trump.…

19.09.2020 17:14 Republikáni mají povinnost neodkladně nahradit soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou…

V Portlandu se po pauze opět protestovalo, policie zatkla 11 lidí

19.09.2020 16:33 V ulicích města Portland na západě Spojených států po více než týdenní pauze opět propukly protesty…

Biden: Nového člena nejvyššího soudu by měl vybrat vítěz prezidentských…

19.09.2020 15:42 Aktualizováno Za úžasnou ženu, která má za sebou úžasný život, označil americký prezident Donald Trump soudkyni…

Trump popírá klimatické změny. Za požáry na západě USA prý stojí špatná…

19.09.2020 14:20 V souvislosti s rozsáhlými požáry na západním pobřeží Spojených států navštívil prezident Trump…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama