Brazílie ohlásila dosud nejvyšší denní přírůstek zemřelých s koronavirem

Brazílie za posledních 24 hodin zaznamenala 4249 dalších zemřelých po nákaze koronavirem. Je to nejvyšší denní přírůstek od vypuknutí epidemie v této latinskoamerické zemi, uvedla s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví agentura Reuters.

Koronavirus SARS-CoV-2, foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Zdravotnické úřady za poslední den registrovaly také 86.652 nových případů nákazy koronavirem, čímž celková bilance infikovaných vzrostla na více než 13 milionů. Úmrtí spojených s nemocí covid-19 eviduje největší jihoamerická země s 211 miliony obyvatel 345.025, což ji řadí na druhé místo na světě po Spojených státech.

Od konce letošního února eviduje Brazílie každý týden rekordní přírůstky zemřelých. Přispívá k tomu šíření nakažlivější místní mutace koronaviru a slabé úsilí o dodržování sociálního odstupu, píše Reuters. Brazilský zdravotnický systém se nachází na pokraji zhroucení.

Brazílie je zároveň teprve třetím státem na světě, jenž zaznamenal denní bilanci mrtvých vyšší než 4000, napsala agentura AP. Takový denní přírůstek úmrtí předtím zaregistrovaly pouze USA a Peru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřování odkrývá pozadí tragédie. Vrtulník s Kellnerem před nehodou…

13.04.2021 23:22 Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 20:35 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 20:10 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama