Brazílii pustoší záplavy. Desítky mrtvých a nezvěstných, 25 tisíc lidí evakuováno

Bouře a lijáky, které od čtvrtka sužují jihovýchod Brazílie, si vyžádaly nejméně 46 obětí a tři desítky osob se pohřešují. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady. Přes 25.000 lidí muselo kvůli záplavám opustit své domovy.

Povodně
doporučujeme

Nejhorší je situace ve státě Minas Gerais, kde zemřelo kvůli bouřím a záplavám od čtvrtka nejméně 37 lidí a 25 osob se pohřešuje. Národní meteorologický ústav uvedl, že v této oblasti naměřil největší srážky za jeden den od začátku měření před 110 lety.

Od čtvrtka do pátku za 24 hodin spadlo v metropoli tohoto státu Belo Horizonte, která patří se 2,5 milionem obyvatel k největším městům v zemi, 172 milimetrů srážek.

zdroj: YouTube

Oběti hlásí i brazilský stát Espírito Santo, kde zemřelo devět lidí a tři osoby se pohřešují.

Záběry z brazilských televizních stanic ukazovaly sesutou půdu a zborcené domy, bouře rovněž vyvrátily stromy a sloupy elektrického vedení. Kvůli srážkám, které se dotkly i státu Rio de Janeiro, se vylily řeky z koryt.

Přívalové deště zasáhly jihovýchod Brazílie, zejména pak stát Espírito Santo, i minulý týden. Při záplavách a sesuvech půdy tehdy zemřelo šest lidí. Voda plná bahna zaplavila ulice měst a odnášela automobily, ve městě Iconha zničila obchody.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump změnil soudní verdikt, jeho bývalý poradce Stone nemusí do vězení

11.07.2020 20:28 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump zmírnil trest, který soud vyměřil jeho dlouholetému příteli a…

Pandemie v USA: Počet nových případů covidu-19 opět rekordní, situace je…

11.07.2020 19:14 Aktualizováno Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech se v pátek zvýšil o téměř 69.000. Již potřetí…

USA varují své občany, že jim v Číně hrozí vyšší riziko zadržení

11.07.2020 18:19 Americké ministerstvo zahraničí dnes varovalo občany USA, že jim v Číně hrozí zvýšené riziko…

"Cunami je tady." Texas čelí náporu koronaviru, nemocnice na pokraji…

11.07.2020 17:24 Druhý nejlidnatější americký stát Texas v posledních dnech téměř denně překonává dosavadní denní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy