Brazilský prezident Bolsonaro podstoupil test, podle médií má symptomy covidu-19

V Brazílii se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 20.229 lidí, 620 jich po komplikacích doprovázejících nemoc covid-19 zemřelo. S odvoláním na ministerstvo zahraničí o tom dnes informovala agentura Reuters.

Jair Bolsonaro
doporučujeme

Vzhledem k bilanci zveřejněné v neděli se jedná o pokles o téměř 6000 nakažených. Obětí s koronavirem je naopak o necelé dvě desítky méně než předchozí den.

Celkem už jihoamerická země s asi 210 miliony obyvatel zaznamenala 1,623.284 případů koronavirové infekce, což ji řadí na druhé místo na světě za Spojené státy. S 65.487 zemřelými s covidem-19 zaujímá Brazílie rovněž druhou příčku.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro podstoupil test na koronavirus. Podle agentury Reuters to v pondělí oznámil svým příznivcům, kterým řekl, že podle lékařů má plíce "čisté". Stanice CNN a deník O Estado de S. Paulo předtím informovaly, že prezident vykazuje symptomy nemoci covid-19 včetně horečky. Prezidentská kancelář tyto zprávy nekomentovala.

Bolsonaro opakovaně snižuje vážnost a dopady koronaviru. Nesouhlasí také s nošením roušek na veřejnosti a odmítl se mu podřídit, dokonce i když mu to koncem června nařídil soudce. Na veřejnosti se objevuje bez roušky, a to i na shromážděních, kde se objímal se svými stoupenci. Podporoval znovuotevření země navzdory přibývajícímu počtu nakažených a kritizoval snahy místních vlád zbrzdit šíření koronaviru s pomocí společenských odstupů a karantény.

zdroj: YouTube

Během víkendu se Bolsonaro zúčastnil několika akcí a během oslav amerického Dne nezávislosti se 4. července sešel s americkým velvyslancem v Brasílii Toddem Chapmanem. Americké velvyslanectví uvedlo, že Chapman sice nemá žádné symptomy, ale preventivně podstoupí test na koronavirus.

Předchozí testy na koronavirus Bolsonaro podstoupil pod pseudonymy, jak je běžné u lékařských testů, které absolvují brazilští vysocí představitelé s ohledem na zachování jejich soukromí, napsala agentura AP. O prezidentových testech, které byly negativní, informovaly v květnu dokumenty, které zveřejnil místní Nejvyšší soud.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump v rozhovoru podle tisku ukázal nepochopení rozsahu pandemie v USA

04.08.2020 20:02 Americký prezident Donald Trump tápe ohledně stavu pandemie covidu-19 v USA a zřejmě nerozumí tomu,…

Ve Venezuele trestají za nenošení roušek. Lidé čistí ulice či dělají kliky

04.08.2020 17:10 Venezuelský autoritářský režim trestá porušování pravidel proti šíření koronaviru obecně…

Korespondenční volba povede k podvodům, tvrdí Trump. Poštou přitom sám…

04.08.2020 17:04 Prezident Trump neustále apeluje na řádný průběh voleb. Na Twitteru se dotkl i jejich odkladu.…

"Prosím, nestřílejte." Daily Mail zveřejnil videozáznam policistů ze…

04.08.2020 16:35 Britský list Daily Mail zveřejnil dosud široké veřejnosti nepřístupné záznamy ze služebních kamer…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama