Brazilský prezident Bolsonaro podstoupil test, podle médií má symptomy covidu-19

V Brazílii se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 20.229 lidí, 620 jich po komplikacích doprovázejících nemoc covid-19 zemřelo. S odvoláním na ministerstvo zahraničí o tom dnes informovala agentura Reuters.

Jair Bolsonaro
doporučujeme

Vzhledem k bilanci zveřejněné v neděli se jedná o pokles o téměř 6000 nakažených. Obětí s koronavirem je naopak o necelé dvě desítky méně než předchozí den.

Celkem už jihoamerická země s asi 210 miliony obyvatel zaznamenala 1,623.284 případů koronavirové infekce, což ji řadí na druhé místo na světě za Spojené státy. S 65.487 zemřelými s covidem-19 zaujímá Brazílie rovněž druhou příčku.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro podstoupil test na koronavirus. Podle agentury Reuters to v pondělí oznámil svým příznivcům, kterým řekl, že podle lékařů má plíce "čisté". Stanice CNN a deník O Estado de S. Paulo předtím informovaly, že prezident vykazuje symptomy nemoci covid-19 včetně horečky. Prezidentská kancelář tyto zprávy nekomentovala.

Bolsonaro opakovaně snižuje vážnost a dopady koronaviru. Nesouhlasí také s nošením roušek na veřejnosti a odmítl se mu podřídit, dokonce i když mu to koncem června nařídil soudce. Na veřejnosti se objevuje bez roušky, a to i na shromážděních, kde se objímal se svými stoupenci. Podporoval znovuotevření země navzdory přibývajícímu počtu nakažených a kritizoval snahy místních vlád zbrzdit šíření koronaviru s pomocí společenských odstupů a karantény.

zdroj: YouTube

Během víkendu se Bolsonaro zúčastnil několika akcí a během oslav amerického Dne nezávislosti se 4. července sešel s americkým velvyslancem v Brasílii Toddem Chapmanem. Americké velvyslanectví uvedlo, že Chapman sice nemá žádné symptomy, ale preventivně podstoupí test na koronavirus.

Předchozí testy na koronavirus Bolsonaro podstoupil pod pseudonymy, jak je běžné u lékařských testů, které absolvují brazilští vysocí představitelé s ohledem na zachování jejich soukromí, napsala agentura AP. O prezidentových testech, které byly negativní, informovaly v květnu dokumenty, které zveřejnil místní Nejvyšší soud.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpovi spojenci šířili lež o nepokojích v Kapitolu, píše deník

02.03.2021 15:27 Ačkoli veškeré důkazy ukazují opačným směrem, mnozí Američané dnes věří, že lednové nepokoje v…

Analýza dění v Brazílii nasvědčuje vyšší nakažlivosti nové mutace

02.03.2021 15:10 Mutace koronaviru odhalená na konci loňského roku v Brazílii zaplavila tamní město Manaus i kvůli…

Výbor amerického Senátu schválil kandidáta na ministra spravedlnosti

01.03.2021 20:39 Právní výbor amerického Senátu schválil nominaci Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti…

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama