Bývalý ministr spravedlnosti Sessions chce zpátky do Senátu. Co na to Trump?

Někdejší ministr spravedlnosti v administrativě prezidenta Donalda Trumpa Jeff Sessions se chce vrátit do Senátu USA, rozhodl se proto ucházet o republikánskou nominaci ve stranických primárkách. V prohlášení Sessions ujistil, že i přes veřejné rozpory Trumpa nadále podporuje.

Přidejte svůj názor

Jeff Sessions
doporučujeme

Prezident dnes podle agentury AP řekl, že Sessionse a ani jiného uchazeče o senátorské křeslo za stát Alabamu nepodpoří, zároveň však proti Sessionsovi nepovede žádnou kampaň.

Sessions byl senátorem za Alabamu dvacet let od roku 1997 do února 2017, kdy odstoupil kvůli funkci v americké vládě. Sessions patřil k prvním zákonodárcům, kteří Trumpa podpořili v roce 2016 za jeho prezidentské kampaně.

Brzy po nástupu do ministerské funkce se ale vztahy mezi ním a šéfem Bílého domu ochladily, protože Sessions se k Trumpově nelibosti vzdal dohledu nad prací zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera. Ten prověřoval možný vliv Ruska na americké prezidentské volby a ve svém šetření se zaměřil především na Trumpův štáb. Sessions na ministerský post rezignoval v listopadu 2018, když ho k tomu Trump vyzval.

O tom, že Sessions uvažuje o návratu do Senátu, média informovala už v říjnu, kdy se někdejší ministr o volby začal zajímat. Kandidaturu pak oficiálně oznámil v noci na dnešek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký obrat v americké politice? Trump není žádnou odchylkou, varuje…

13.11.2019 00:01 NÁZOR – Nikdo, kdo četl knihu profesora Colina Duecka „Železný věk: O konzervativním nacionalismu“,…

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 21:47 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Bolivijský exprezident Morales dorazil do mexického azylu. Mluvil o puči

12.11.2019 21:39 Aktualizováno Bývalý bolivijský prezident Evo Morales dnes přiletěl do Mexika, které mu udělilo azyl. Na letišti,…

IS v rozkladu? USA mají v hledáčku třetího muže organizace

12.11.2019 20:18 Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama