Poslední slova amerického senátora jsou varováním. Podlehl nákaze koronavirem

Bývalý alabamský senátor Larry Dixon minulý týden zemřel ve věku 78 let na koronavirus. Těsně před svou smrtí údajně zpytoval svědomí. Po své ženě měl navíc občanům vzkázat varování, jak později uvedl jeho blízký přítel.

Volby v USA, ilustrační foto
doporučujeme

Bývalý alabamský senátor, republikán Larry Dixon zemřel minulý týden v pátek na zdravotní komplikace způsobené nákazou koronavirem. Příčinu smrti potvrdila vzápětí lékařská rada ve státě Alabama, v níž sám Dixon působil.

Pneumolog a blízký přítel senátora doktor David Thrasher pro NBC News uvedl, že Dixonova poslední slova manželce byla jakousi "prorockou výstrahou" občanům Alabamy. ,,Zvorali jsme to. Prosím, řekni všem, ať jsou opatrní. Je to skutečné a pokud se nakazíte, okamžitě vyhledejte pomoc," prohlásil údajně Dixon. 

Dle Thrashera se Dixon nakazil zhruba před dvěma týdny na jedné veřejné sešlosti. Kolik lidí se spolu s ním nakazilo, není podle něj doposud jisté, minimálně se ale ví o dvou dalších. Zároveň uvedl, že Dixon zpočátku vykazoval jen mírné příznaky.

Pár dní po oné sešlosti se ovšem jeho stav začal rychle zhoršovat. Dixon byl nakonec napojen na plicní ventilaci. O několik dní později zemřel. Pozitivní je i Dixonova manželka Gaynell, která se dle Thrashera stále zotavuje. Koronavirem se před několika měsíci nakazily i jejich dvě dcery, nyní vyšly obě z testů negativní.

Dixon tak zemřel jen pár hodin na to, co Alabama ohlásila nová rekordní čísla hospitalizovaných a nakažených koronavirem. K pondělku stát zaznamenal celkem zhruba 270 000 případů a 3 889 úmrtí. Za posledních sedm dní se tak u zhruba 35 % místních prokázaly testy na Covid pozitivní.

Dle Thrashera bylo Dixonovým posledním přáním, aby podobný osud potkal co nejméně lidí. ,,Chtěl lidi povzbudit, aby byli opatrní, nosili roušky, neshromažďovali se. Řekl: ,Zachraňme životy.'"

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Buden zvažuje po zatčení Navalného veškeré možné kroky vůči Rusku

25.01.2021 21:53 Americký prezident Joe Biden nevylučuje žádné možnosti, pokud jde o reakci USA na nedávné zatčení…

Moderna hlásí účinnost své vakcíny proti mutaci z Británie a JAR

25.01.2021 16:30 Americká biotechnologická společnost Moderna dnes oznámila, že její vakcína proti covidu-19 podle…

V Kalifornii se lepší kapacita nemocnic, zruší se přísná uzávěra

25.01.2021 11:22 Americký stát Kalifornie dnes zruší nařízení, aby lidé zůstávali doma, a umožní okresům začít…

Ústavní žaloba na exprezidenta Trumpa zamíří do Senátu

25.01.2021 07:50 Americká Sněmovna reprezentantů dnes předá Senátu ústavní žalobu na Donalda Trumpa. Horní komora…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama