Bývalý vrchní představitel Trumpovy administrativy promluvil o nekorektních jednáních v Bílém domě

Bývalý náčelník štábu Ministerstva pro domácí bezpečnost Miles Taylor na twitteru promluvil o politicky nekorektních jednáních v Oválné pracovně Bílého domu. Trump se měl mimo jiné netaktně vyjadřovat k ženám a jejich vzhledu. Velmi kontroverzní měla být i jednání o migraci.

Donald Trump
doporučujeme

Miles Taylor, bývalý náčelník štábu ministryně pro domácí bezpečnost Kirstjen Nielsenové a později ministra Chada Wolfa, na twitteru sdílel pár momentů z dob jeho působení v Bílém domě, kdy se prezident měl netaktně vyjadřovat k ženám. Není to však poprvé, kdy Taylor o kontroverzním chování prezidenta promluvil. 

Již dříve nastínil, v jakém duchu probíhala jednání na příklad o nelegální migraci do Spojených států, přičemž prezident údajně navrhl migranty postřílet. Migrační politika Trumpovy administrativy byla údajně i důvodem jeho následné rezignace. Ze stejného důvodu měla rezignovat i Nielsenová. 

Taylor se nyní řadí mezi prezidentovy přední odpůrce. V rámci nadcházejících voleb spolupracuje na příklad s politickým výborem The Lincoln Project. Napřímo je zainteresován i v kampani Joe Bidena. Na twitteru tak reagoval na čerstvé průzkumy, které nadále poukazují na klesající popularitu prezidenta mezi ženami.

Taylor odhalil v sérii několika příspěvků netaktní vystupování prezidenta vůči bývalé ministryni Nielsenové a řadě jiných žen z jeho kabinetu. Nielsenovou prý prezident ustavičně oslovoval „zlato“ nebo „drahoušku“ namísto „paní ministryně“.

Prezident měl mít často i nejapné poznámky vůči vzhledu některých žen ze svého personálu, a to ať už k celkové vizáži nebo jejich proporcím.Trump prý ženy kritizoval i za to, že na veřejnosti nevystupovaly dostatečně tvrdě. Dle Taylora se navíc během oficiálních setkání v Oválné pracovně prezident nevyhnul ani sexistickým poznámkám.

Jednu ze svých poradkyň údajně psychicky šikanoval. Taylor uvedl, že si prezident dokonce stěžoval i na to, jakým stylem vedou migrační politiku, když do země pouštějí „chudé ženy, které skončí akorát na podpoře“. Podobné výroky si americký prezident ovšem v minulosti neodpustil ani na veřejnosti.

Podobný exces se stal během první debaty republikánských kandidátů v roce 2015. Trump v ní napadl jednu z moderátorek Megyn Kellyovou, která se tehdy kandidáta Trumpa zeptala na jeho vztah k ženám a jeho často až pohrdavé komentáře vůči nim. ,,Tekla jí krev z očí a bůh ví odkud ještě,“ uvedl Trump pro CNN těsně po skončení debaty. 

Kellyová se stala terčem kampaně Donalda Trumpa, přičemž kritiku a výhružky si nevysloužila jen od něj, ale i od jeho příznivců a pravicových médií. Sama tuto dobu označila za „děsivých 9 měsíců“. Pro PBS Frontline uvedla, že výhružky byly později adresovány i jejím blízkým a dětem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby v USA: Kdy bude jméno vítěze oznámeno?

30.10.2020 22:06 Na finální jméno vítěze amerických prezidentských voleb se bude čekat. Dle odhadů budou konečné…

USA mají poprvé přes 90 tisíc nakažených za den. Trump pořádá …

30.10.2020 16:25 Aktualizováno Ve Spojených státech poprvé od počátku epidemie covidu-19 zaznamenali více než 90.000 potvrzených…

Volby USA: Už hlasovalo přes 80 milionů lidí, může nastat "červený přelud"…

30.10.2020 11:54 Nadcházející víkend bude poslední před oficiálním termínem amerických prezidentských voleb v úterý…

Španělsko bude mít velvyslance v Bolívii, vztahy s Venezuelou se naopak…

30.10.2020 10:02 Španělsko ohlásilo normalizaci diplomatických vztahů s Bolívií. Informuje o tom dnes španělská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama