Chicago obnoví prezenční výuku, odhlasovali si to sami učitelé

Sedmašedesát procent členů odborů chicagských učitelů schválilo bezpečnostní plán, který umožní postupně obnovit prezenční výuku v oblasti s více než 340.000 žáky a studenty. Učitelé se původně bránili do škol vrátit z obav z nákazy koronavirem, ačkoli místní úřady tvrdily, že výuka bude bezpečná. Chicago s okolím je třetí největší školní distrikt v USA; má 513 škol, které jsou zavřené od loňského jara a děti se učí na dálku. Píše o tom agentura Reuters.

Chicago
doporučujeme

Odbory se rozhodly nechat rozhodnout samotné učitele a v úterním elektronickém hlasování 67 procent hlasujících schválilo bezpečnostní opatření pro školy a třídy. Ve čtvrtek se tak do škol bude moci vrátit 5200 žáků speciálních tříd a předškolních zařízení. Od 1. března se pak začnou otevírat třídy na prvním a druhém stupni škol pro 62.000 dětí. O termínu obnovy výuky na středních školách se ještě nerozhodlo.

Plán bezpečné výuky počítá s odvětráváním tříd, testováním a dohledáváním kontaktů nakažených. Předpokládá také přednostní očkování učitelů a umožní těm, kdo mají v rodině člena z ohrožené skupiny obyvatel, pracovat stále z domova. O případném znovuuzavření školy se bude rozhodovat podle epidemických údajů v dané čtvrti.

Schválení plánu umožní ukončit dlouhodobý spor učitelských odborů s chicagskou starostkou Lori Lightfootovou a školským úřadem, který naléhal na obnovu prezenční výuky. V minulých týdnech se napětí vyostřilo, když úřady pohrozily, že učitelům, kteří se odmítnou vrátit do školy, neumožní dále učit na dálku.

Tlak na obnovu prezenční výuky roste v celých Spojených státech jednak kvůli nákladům na výuku na dálku, jednak kvůli tomu, do jaké míry to zasahuje do života rodin. V mnoha oblastech jsou školy zavřené od loňského jara a debata o jejich otevření je mnohde velmi živá, napsala agentura Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama