Chile nařídilo povinné roušky ve veřejné dopravě

Chilská vláda nařídila povinné nošení roušek v celé zemi ve veřejné dopravě, opatření začne platit od středečního rána. Informoval o tom dnes místní tisk. Vláda zatím neupřesnila, zda za porušení budou vybírány pokuty, či zda cestující nebude vpuštěn do autobusu či metra. Chilské ministerstvo zdravotnictví rovněž na twitteru zveřejnilo instruktážní video, jak si lze roušku vyrobit třeba z trička či šátku.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Od středy bude povinné nosit roušky ve veřejné dopravě, tedy v metru, ve vlacích, v autobusech či ve vozech taxi," uvedla Paula Dazaová z ministerstva zdravotnictví. Dodala zároveň, že je třeba nadále dodržovat i bezpečnou vzdálenost od ostatních lidí na veřejnosti a také hygienická pravidla.

Chilská vláda změnila postoj k opatřením proti koronaviru, dosud roušky pouze doporučovala zdravotníkům. Už v neděli ale ministr zdravotnictví Jaime Maňalich uvedl, že vláda by opatření mohla zpřísnit vzhledem ke změně postoje Světové zdravotnické organizace (WHO). Ta nejprve odrazovala veřejnost od nošení roušek, protože se obávala, že jich bude málo pro zdravotníky. Posléze podpořila širší používání podomácku vyráběných roušek.

Chile má druhý nejvyšší počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Latinské Americe (po Brazílii), dosud eviduje na 4800 případů nákazy, z toho 37 lidí zemřelo. Oproti Brazílii i většině ostatních zemí regionu má Chile nejnižší úmrtnost na koronavirus, ani ne procento.

Chilská vláda dosud nezavedla plošně v celé zemi omezení volného pohybu, přísná pravidla pro vycházky ale platí už v některých regionech, včetně metropole Santiaga de Chile.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hollywood hledá experty na covid-19, chce natáčet

28.05.2020 09:21 Kadeřníci, kameramani a stovky dalších lidí se podílejí na vzniku kouzla filmů a televizních pořadů…

Peru hlásí rekordních 6154 nových případů covidu-19 a 195 mrtvých

28.05.2020 08:33 Peru zaznamenalo opět rekordní denní nárůst případů koronavirové nákazy (6154) i jejích obětí (195…

Případ smrti zatýkaného černocha vyšetří ministerstvo a FBI

28.05.2020 08:24 Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo…

Brazílie hlásí přes 20 000 nakažených covidem-19 za den

28.05.2020 08:18 Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin rekordních 20.599 nových případů nákazy koronavirem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy