Chilské úřady zabavily více než tři tuny kokainu a marihuany

Chilské úřady zabavily více než tři tuny kokainu a marihuany zabalené do bílého papíru s obrazem zesnulého kolumbijského drogového krále Pabla Escobara.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podobné balíčky již letos zabavila policie na pobřeží Hondurasu, v Chile se objevily poprvé. Spolu se zásilkou, která je na Chile neobvykle veliká, bylo také zabaveno 14 aut, různé zbraně, zahraniční měny a několik mobilních telefonů a zatčeno šest osob, uvedla agentura Reuters.

"Zločinecké organizace vždy označí (svůj produkt), něčím výrazným, kvůli sledovatelnosti, aby se zajistilo, že velké zásilky dorazí na místo určení," řekl policejní ředitel Héctor Espinosa.

Drogy byly zabaveny na severu, blízko přístavního města Arica, v odlehlé horské oblasti. Ta se stále více stává centrálním místem pro pašeráky zboží i lidí. Podle policie pocházelo zboží z Bolívie.

Chile stojí převážně mimo tradiční trasy obchodníků s drogami v regionu. V poslední době se však objevilo několik významných trestných činů spojených s drogami v hlavním městě a některých dalších oblastech, což uvedlo orgány jihoamerické země do pohotovosti.

Pablo Escobar patřil hlavně v 80. letech minulého století k největším obchodníkům s kokainem a s kolumbijskými úřady vedl faktickou válku. Obávaný vůdce drogového Medellínského kartelu a ve své době nejhledanější zločinec Escobar v červenci 1992 uprchl po roce internace z vězení. V prosinci 1993 byl ve svých 44 letech zabit bezpečnostními silami, když chtěl uniknout z policejního obklíčení.

Témata: Chile | Drogy | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 15:12 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Většina loňských úmrtí v USA za účasti policie údajně nesouvisela s násilím

13.04.2021 13:25 Ve Spojených státech loni zemřelo 1127 lidí, v jejichž smrti sehrála roli policie. Z úmrtí…

Při střelbě na škole v USA zemřel student

13.04.2021 07:54 V prostorách střední školy Austin-East Magnet High School ve městě Knoxville v americkém státu…

Na tiskové konference Bílého domu pronikl falešný novinář

12.04.2021 22:04 Ne jednou tlumočili novináři během tiskové konference Bílého domu dotaz jednoho ze svých domnělých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama