Banka omylem poslala 175 miliónů dolarů na špatný účet. Příjemce peníze nechce vrátit

Bankovní instituce Citibank omylem zaslala Brigade Capital Management 175 miliónů dolarů. Investiční firma odmítá peníze vrátit, Citibank byla proto nucena podat žalobu.

banky
doporučujeme

V roce 2016 kosmetická značka Revlon koupila společnost Elizabeth Arden. Poskytnutý úvěr na odkoupení kosmetické značky činí téměř dvě miliardy amerických dolarů, který z velké části drží investiční společnost Brigade Capital Management. Na základě syndikovaného úvěru má vedoucí roli právě Citibank, která organizuje zapojení dalších bank, uzavření smlouvy, čerpání, kontroly, platby úroků a splátky jistiny.

Podle CNN měla Citibank zaslat investiční společnosti Brigade Capital Management splátku ve výši 1,5 miliónů dolarů, ale podle vyjádření Citibank byla v důsledku administrativní chyby zaslána částka 175 miliónů dolarů. Investiční firma odmítá peníze vrátit, protože podle ní není jasné, že finanční prostředky byly zaslány v důsledku provozní chyby.

Citibank podala žalobu na investiční firmu v New Yorku. Ve své stížnosti banka uvádí, že firma zaujala neopodstatněné stanovisko a to, že přeplatek posloužil jako vyplacení celé pohledávky společnosti Revlon. Podle CNN další věřitelé Revlonu obdrželi chybné platby ve výši 900 miliónů dolarů. „Rychle jsme zaznamenali chybu a přijali jsme příslušná opatření, abychom prostředky získali zpět,“ řekl mluvčí Citibank.

Firma Brigade Capital Management neposkytla žádné vyjádření. Soud v úterý nařídil, že firma musí přeplatek vrátit nebo s nimi jinak nedisponovat do hlavního líčení 31. srpna letošního roku. „Jakýkoliv jiný výsledek by ohrozil stabilitu bankovního systému a odměnil ty subjekty, které se snaží vydělat na provozních chybách,“ píše Citibank, která dodala, že společnost Brigade Capital neměla žádný důvod očekávat tak vysokou platbu od Revlonu a to v důsledku celosvětové pandemie covid-19.

Celosvětová pandemie se dotkla i kosmetického průmyslu, protože v době karantény lidé za kosmetiku utráceli mnohem méně peněz. Akcie Revlonu klesly z 27 amerických dolarů na 7,71. „Žádná společnost, natož zoufalá maloobchodní jako je Revlon by nikdy nevydělala tak výraznou částku, aby mohla předčasně splatit úvěr, protože v současné době musí řešit finanční důsledky způsobené probíhající pandemií,“ uvedla Citibank ve své stížnosti pro soud.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 18:52 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Volby USA: Trump a Biden se utkají v první debatě, oba vyostřují rétoriku

28.09.2020 10:21 Americký prezident Donald Trump se v úterý (v noci na středu SELČ) utká se svým demokratickým…

Největší hrozby? Rasově motivovaný extremismus a Rusko, řekl šéf FBI

28.09.2020 09:50 Šéf FBI varoval před vměšováním Ruska do listopadových voleb a rasově motivovaným násilím.…

Počet úmrtí s covidem-19 překonal milionovou hranici

28.09.2020 07:32 Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Oznámila to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama