Cohen slibuje, že v knize odhalí, jak Trump podváděl ve volbách

Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen slibuje, že v nové knize odhalí, jak Trump v roce 2016 s ruskou pomocí podváděl v prezidentských volbách. Memoáry muže, který si odpykává trest za porušení zákona o financování volební kampaně, mají vyjít 8. září, tedy ve žhavé fází kampaně před příštími prezidentskými volbami.

Michael Cohen (právník)
doporučujeme

Informovala o tom agentura Reuters. "Trump s tichým souhlasem Ruska podváděl ve volbách, jak zjistíte na těchto stranách, protože udělat cokoliv - a já mám na mysli opravdu cokoliv - aby 'vyhrál', bylo vždy jeho obchodním modelem a způsobem života," píše Cohen v předmluvě, která byla ve čtvrtek zveřejněna na internetu.

"Prezident chtěl, abych byl mrtvý. Nebo abych to řekl tak, jak by to řekl Donald Trump: Nevadilo by mu, kdybych byl mrtvý," píše Cohen v úvodu předmluvy.

Podle agentury Reuters ale předmluva nic nového o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb z roku 2016 neodhaluje a není ani jasné, zda se něco nového čtenáři dozvědí v samotné knize. Ta ponese název Disloyal - A Memoir (Neloajální - Paměti). Podle nakladatelství Skyhorse Publishing bude kniha "nejničivějším obchodním a politickým hororem století".

Mluvčí Bílého domu označil Cohena za nedůvěryhodného. "Nemá problém přiznat, že běžně lže, ale očekává, že mu teď budou lidé věřit, když může na prodeji knihy vydělat. Je nešťastné, že média využívají tohoto smutného a zoufalého muže k útokům na prezidenta," uvedl mluvčí. Samotný prezident v minulosti svého bývalého důvěrníka označil za krysu a lháře.

Někdejší osobní právník Donalda Trumpa se v srpnu 2018 přiznal k porušení zákonů v osmi bodech včetně porušení zákona o financování volební kampaně. Jedním z provinění bylo zaplacení úplatku za mlčení dvěma ženám, pornoherečce Stormy Daniels a modelce Karen McDouhalové, s nimiž měl údajně ženatý Trump sexuální poměr. Prezident tato obvinění odmítá. Třiapadesátiletý Cohen byl rovněž odsouzen za lhaní Kongresu, daňové úniky a bankovní podvody. Z tříletého trestu si odseděl zatím něco přes rok.

V květnu se Cohen dostal kvůli nebezpečí nákazy koronavirem z věznice do domácího vězení, později byl ale opět uvězněn. Podle soudu byla důvodem jeho opětovného uvěznění snaha zabránit mu ve zveřejnění chystané knihy o Trumpovi. Od konce července je Cohen opět v domácím vězení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AP: Spojené státy kvůli Rusku vyslaly do Sýrie další posily

19.09.2020 20:54 Spojené státy vyslaly dalších téměř 100 vojáků a několik obrněných vozidel do východní Sýrie v…

Náskok Bidena je mnohem menší, tvrdí analytik. Trumpovi voliči se prokáží…

19.09.2020 18:41 Aktualizováno Analytik ze společnosti Trafalgar Group tvrdí, že většina průzkumů podceňuje Trumpovu podporu.…

Republikáni mají povinnost Ginsburgovou ihned nahradit, tvrdí Trump.…

19.09.2020 17:14 Republikáni mají povinnost neodkladně nahradit soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou…

V Portlandu se po pauze opět protestovalo, policie zatkla 11 lidí

19.09.2020 16:33 V ulicích města Portland na západě Spojených států po více než týdenní pauze opět propukly protesty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama