Covid-19: Brazílie má opět rekordní počet nakažených i mrtvých za den

V Brazílii za poslední den přibylo rekordních 69.074 nakažených koronavirem. Jihoamerická země zaznamenala také rekordní nárůst úmrtí pacientů s covidem-19, během jediného dne jich zemřelo 1595.

Jair Bolsonaro
doporučujeme

Ve středu o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví. Pravicový prezident Jair Bolsonaro se ve středu poprvé poté, co se uzdravil z nemoci covid-19, zúčastnil veřejné akce.

Testy nákazu koronavirem v Brazílii dosud prokázaly u více než 2,5 milionu lidí, z nichž od začátku nynější pandemie 90.134 zemřelo. Do rekordního počtu nově nakažených přibylo za středu více než 26.000 dříve neregistrovaných případů v nejlidnatějším a nejhůře postiženém státu Sao Paulo, píše Reuters.

Brazílie je po Spojených státech druhou nejvíce zasaženou zemí na světě. Experti nicméně upozorňují, že ve skutečnosti se koronavirem nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, podle studie univerzity v Sao Paulu až šestkrát více. V zemi se totiž provádí málo testů.

Agentura AP napsala, že Bolsonaro ve středu jen přihlížel oslavě na počest žen pracujících ve venkovských oblastech Latinské Ameriky a když akce skončila, ze sálu odešel. Na obličeji měl ochrannou roušku.

zdroj: YouTube

Tento politik dlouhodobě bagatelizuje covid-19 a tvrdí, že karanténní opatření způsobí v ekonomice více škody než pandemie samotná. Nedodržoval pravidlo bezpečného odstupu, často se na veřejnosti objevoval bez zakrytého nosu a úst.

Sedmého července ovšem informoval o tom, že má pozitivní test na koronavirus. Další dva týdny strávil v izolaci v prezidentském paláci a různých jednání se účastnil prostřednictvím videokonference. Prý měl jen lehké příznaky onemocnění a na sociálních médiích propagoval léčbu antimalarikem hydroxychlorochinem, který ovšem podle odborníků proti covidu-19 účinný není. V sobotu Bolsonaro oznámil, že má negativní test.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Progresivisté podpoří Bidena. Se svou iniciativou se odkazují na Sanderse

09.08.2020 15:15 Progresivistická organizace Roots Action oznámila, že hodlá podpořit Joe Bidena v prezidentském…

"Trumpova politika nás bude stát křesla," obávají se republikánští senátoři

09.08.2020 08:48 Do listopadových voleb zbývá jen pár měsíců. Rozhodovat se v nich bude vedle hlavy státu i o…

Šéf Pentagonu: USA sníží počet vojáků v Afghánistánu do listopadu pod 5000

09.08.2020 08:15 Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000,…

Výpočty Reuters: USA mají už přes pět milionů nakažených koronavirem

09.08.2020 08:10 Spojené státy zaznamenaly už přes pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informuje o tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama