COVID-19 dolehl na sportovní sázkaře. Doslova přes noc se přeorientovali na politiku

Když koronavirus během několika dní zrušil všechny sportovní závody a utkání, nepostavil tím mimo hru jen tisíce profesionálních sportovců a legie jejich fanoušků. Na lavičku spolu s nimi usedly i tisíce sportovních sázkařů, kteří si teď mohou vsadit maximálně na chrtí závody na místní trati, napsal zpravodajský server Politico.

Ilustrační foto

Zatímco hráči a závodníci si zvykají na nucenou nečinnost, sázkaři si našli jinou doménu, která může uspokojit jejich nutkání vsadit si. Doslova přes noc se přeorientovali na jiné klání, které stále pokračuje - americkou politiku. A mnoho bookmakerů a online sázkařských serverů, které tyto druhy sázek přijímají, jen sleduje, jak prudce stoupá jejich počet i objem.

"Naše sportovní sázky klesly v březnu 2020 o 80 procent v porovnání s březnem 2019," uvedl John Lester z mezinárodního online sázkařského serveru BookMaker. "Ovšem sázky na politiku stouply v březnu o 200 procent v porovnání s lednem a únorem dohromady," dodal.

Zrušení začátku basketbalového turnaje mužů NCAA, který měl odstartovat o víkendu 19.-22. března a obvykle je jednou z největších sázkařských událostí roku, zasadil sázkařskému průmyslu podle některých odhadů ránu v hodnotě 140 miliónů dolarů (asi 3,56 miliardy korun). To ale neznamená, že tyto peníze neskončily v podobě sázek.

Někteří hráči zjišťují, že si mohou vsadit nejen na to, jak dopadnou letošní americké prezidentské volby, ale třeba také vydělat nějaké ty dolary na takových sázkách, jako kolikrát prezident Donald Trump na twitteru napíše "čínský virus" (každý, kdo v období 21.-22. března hádal víc než jednou, prohrál).

Podle Politico se sází také na to, zda si Joe Biden zvolí jako kandidátku na viceprezidenta Elizabeth Warrenovou (podle sázkařů její šance blednou - pátého března byl kurz osm ku jedné, nyní už je to 12 ku jedné). A vsadit se dá také na celou řadu věcí, které s politikou souvisejí, jako je Dow Jonesův index nebo hodnota akcií Netflixu.

Sázky na politiku jsou po celá desetiletí běžné ve Velké Británii - a nynější situace znamená pro bookmakery doslova žně. Podle Matthewa Shaddicka, který vede odbor politických sázek v sázkařské skupině Ladbrokes Coral sídlící v Londýně, během posledních let vytrvale roste počet sázek na výsledky takových událostí, jako bylo referendum o skotské nezávislosti či o brexitu. Nic se ale podle něj nevyrovná americké politice s přímými volbami a mimořádnými osobnostmi.

"Trumpovo zvolení bylo obrovskou události," řekl Shaddick. "Všeobecně vzato jsou prezidentské volby pěknou binární volbou. Trump je tak dobře známou a kontroverzní osobností, že není pochyb o tom, že letošní americké prezidentské volby budou zase velká věc. Podle mě je jasné, že peníze, které na ně přijmeme, budou lámat všechny rekordy."

Trumpovo překvapivé vítězství v roce 2016 vyneslo britským bookmakerům asi 123 miliónů dolarů, odhaduje Shaddick. To odpovídá ziskům z velkého fotbalového zápasu a je to mnohem více, než sázkové kanceláře vydělají na finále Wimbledonu nebo na velkém golfovém turnaji. A letošní pokus Trumpa o znovuzvolení může podle Shaddicka dosáhnout dvoj- nebo trojnásobku.

Až donedávna vypisovala většina bookmakerů kurz na Trumpa coby favorita voleb. To se ale změnilo od propuknutí pandemie nemoci COVID-19 a s ní souvisejících otřesů na burze. "Tento druh sázek bude dál růst," dodal Shaddick. "Všechny sporty jsou zrušené, sázkaři nebudou moci sázet na olympiádu, a tak není pochyb o tom, že americké volby budou v našem odvětví největším trhem."

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je osm mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 17:27 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

V neděli přibylo v Česku více než 180 nakažených koronavirem

20.09.2021 10:51 Laboratoře v Česku během neděle prokázaly 182 případů koronaviru, to je o 46 víc než před týdnem. V…

Dálnici D1 u Říčan zastavila vážná nehoda

20.09.2021 06:48 Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli…

NÁZOR: Biden jde v Trumpových stopách? Politolog zmiňuje překvapivé…

19.09.2021 00:01 Americký prezident Joe Biden vystoupí 21. září se svým prvním projevem na Valném shromáždění OSN,…

Na protest Trumpových příznivců u Kapitolu přišlo jen několik stovek lidí

18.09.2021 21:35 Aktualizováno Na demonstraci na podporu lidí, kteří čelí soudům, protože začátkem ledna pronikli do Kapitolu,…

Washington ve sporu o ponorky zopakoval, že Paříž je jeho klíčový spojenec

18.09.2021 21:23 Aktualizováno Spojené státy zopakovaly, že Paříž je pro ně nepostradatelným spojencem. Učinily tak krátce poté,…

Bílý dům chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří táboří na texaské hranici

18.09.2021 20:02 Americká vláda chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří se v uplynulých dnech utábořili na hranici…

Pentagon přiznal, že v srpnu zaútočila armáda v Kábulu dronem na civilisty

17.09.2021 21:42 Aktualizováno Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Pokud to schválí odborníci, USA začnou příští týden s přeočkováním

17.09.2021 21:23 USA začnou příští týden s aplikováním posilující dávky vakcíny proti covidu-19 jen v případě, že se…

Na amerických vojenských základnách stále pobývají desetitisíce Afghánců

16.09.2021 17:51 Na amerických vojenských základnách v USA i v zahraničí stále pobývají desetitisíce Afghánců, kteří…

Biden nazval premiéra Austrálie chlapíkem od protinožců, nevzpomněl si na…

16.09.2021 16:32 Jeden z horších momentů svého působení v mezinárodní politice ve středu zažil americký prezident…

Americký generál za zády Trumpa volal do Číny, aby zabránil válce

15.09.2021 21:26 Aktualizováno Nejvýše postavený americký generál Mark Milley podle chystané knihy novinářů Boba Woodwarda a…

NÁZOR: Probíhá přepsání globální politické mapy. Konzultant zmiňuje i Česko

15.09.2021 00:01 Pondělní volby v Norsku odstartovaly dvouměsíční sérii voleb v různých zemích světa, která nám…

Související:

Právě se děje

reklama