COVID-19 dolehl na sportovní sázkaře. Doslova přes noc se přeorientovali na politiku

Když koronavirus během několika dní zrušil všechny sportovní závody a utkání, nepostavil tím mimo hru jen tisíce profesionálních sportovců a legie jejich fanoušků. Na lavičku spolu s nimi usedly i tisíce sportovních sázkařů, kteří si teď mohou vsadit maximálně na chrtí závody na místní trati, napsal zpravodajský server Politico.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Zatímco hráči a závodníci si zvykají na nucenou nečinnost, sázkaři si našli jinou doménu, která může uspokojit jejich nutkání vsadit si. Doslova přes noc se přeorientovali na jiné klání, které stále pokračuje - americkou politiku. A mnoho bookmakerů a online sázkařských serverů, které tyto druhy sázek přijímají, jen sleduje, jak prudce stoupá jejich počet i objem.

"Naše sportovní sázky klesly v březnu 2020 o 80 procent v porovnání s březnem 2019," uvedl John Lester z mezinárodního online sázkařského serveru BookMaker. "Ovšem sázky na politiku stouply v březnu o 200 procent v porovnání s lednem a únorem dohromady," dodal.

Zrušení začátku basketbalového turnaje mužů NCAA, který měl odstartovat o víkendu 19.-22. března a obvykle je jednou z největších sázkařských událostí roku, zasadil sázkařskému průmyslu podle některých odhadů ránu v hodnotě 140 miliónů dolarů (asi 3,56 miliardy korun). To ale neznamená, že tyto peníze neskončily v podobě sázek.

Někteří hráči zjišťují, že si mohou vsadit nejen na to, jak dopadnou letošní americké prezidentské volby, ale třeba také vydělat nějaké ty dolary na takových sázkách, jako kolikrát prezident Donald Trump na twitteru napíše "čínský virus" (každý, kdo v období 21.-22. března hádal víc než jednou, prohrál).

Podle Politico se sází také na to, zda si Joe Biden zvolí jako kandidátku na viceprezidenta Elizabeth Warrenovou (podle sázkařů její šance blednou - pátého března byl kurz osm ku jedné, nyní už je to 12 ku jedné). A vsadit se dá také na celou řadu věcí, které s politikou souvisejí, jako je Dow Jonesův index nebo hodnota akcií Netflixu.

Sázky na politiku jsou po celá desetiletí běžné ve Velké Británii - a nynější situace znamená pro bookmakery doslova žně. Podle Matthewa Shaddicka, který vede odbor politických sázek v sázkařské skupině Ladbrokes Coral sídlící v Londýně, během posledních let vytrvale roste počet sázek na výsledky takových událostí, jako bylo referendum o skotské nezávislosti či o brexitu. Nic se ale podle něj nevyrovná americké politice s přímými volbami a mimořádnými osobnostmi.

"Trumpovo zvolení bylo obrovskou události," řekl Shaddick. "Všeobecně vzato jsou prezidentské volby pěknou binární volbou. Trump je tak dobře známou a kontroverzní osobností, že není pochyb o tom, že letošní americké prezidentské volby budou zase velká věc. Podle mě je jasné, že peníze, které na ně přijmeme, budou lámat všechny rekordy."

Trumpovo překvapivé vítězství v roce 2016 vyneslo britským bookmakerům asi 123 miliónů dolarů, odhaduje Shaddick. To odpovídá ziskům z velkého fotbalového zápasu a je to mnohem více, než sázkové kanceláře vydělají na finále Wimbledonu nebo na velkém golfovém turnaji. A letošní pokus Trumpa o znovuzvolení může podle Shaddicka dosáhnout dvoj- nebo trojnásobku.

Až donedávna vypisovala většina bookmakerů kurz na Trumpa coby favorita voleb. To se ale změnilo od propuknutí pandemie nemoci COVID-19 a s ní souvisejících otřesů na burze. "Tento druh sázek bude dál růst," dodal Shaddick. "Všechny sporty jsou zrušené, sázkaři nebudou moci sázet na olympiádu, a tak není pochyb o tom, že americké volby budou v našem odvětví největším trhem."

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova vláda jednoho muže? Podle politologa by se na zákony a soudy moc…

06.06.2020 09:50 NÁZOR - Politolog Fareed Zakaria se neřadí k těm, kteří tvrdí, že Spojené státy za vlády prezidenta…

Trump Evropě opět hrozí cly na auta, teď kvůli jídlu

06.06.2020 09:39 Americký prezident Donald Trump Evropanům opět pohrozil zavedením cel na dovoz jejich aut.…

Biden je jistým kandidátem demokratů na prezidenta, postaví se Trumpovi

06.06.2020 08:35 Bývalý americký viceprezident Joe Biden už má jistou nominaci pro nadcházející volební souboj s…

V USA za 24 hodin přibylo dalších 922 úmrtí s koronavirem

06.06.2020 08:30 Statistka obětí nemoci covid-19 se v USA za poslední den zvýšila o 922. Celkem země registruje už…

Související:

Právě se děje

Další zprávy