Covid-19: Mexiko, Argentina a Bolívie hlásí rekordní počet nakažených za den

V Latinské Americe se potvrdilo už 3,1 milionu nakažených koronavirem SARS-CoV-2, z toho na 135.500 lidí tam s nemocí covid-19 zemřelo. Informovala o tom dnes regionální televize Telesur. Denní rekord potvrzených nakažených oznámilo za posledních 24 hodin Mexiko (skoro 7000), Bolívie (téměř 1500) a Argentina (3604).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Naopak po Brazílii druhá nejhůře postižená země regionu - Peru zaznamenala podle jejího prezidenta pokrok a ve většině jeho regionů je už reprodukční číslo, udávající kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, nižší než jedna.

Rekordní nárůst za den oznámilo ve středu mexické ministerstvo zdravotnictví, které eviduje za poslední den 6995 lidí s covidem-19 a s celkovými 275.003 případy je podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) osmou nejpostiženější zemí na světě. V počtu úmrtí (32.796) je páté.

I přes stále rostoucí trend v počtu nakažených ve středu náměstek ministra zdravotnictví Hugo López-Gatell prohlásil, že epidemie v Mexiku se "zpomaluje".

Mexická vláda nicméně přiznává, že reálné počty infikovaných i úmrtí s covidem-19 jsou v této zemi se 128 miliony obyvatel podstatně vyšší. To platí například i pro největší zemi regionu - Brazílii, která má 210 milionů obyvatel a eviduje 1,7 milionu nakažených.

V Brazílii, která je podle JHU v absolutním počtu úmrtí (téměř 68.000) i nakažených druhou nejpostiženější zemí v této pandemii, přibylo za poslední den 44.571 potvrzených případů a 1223 úmrtí s covidem-19. Tato čísla jsou podobná jako většina denních údajů v předchozích třech týdnech. Milion evidovaných nakažených se ale už v Brazílii z nákazy zotavil. Nemocný je nicméně stále prezident Jair Bolsonaro, který měl pozitivní test tento týden.

Desetina odhalených případů nákazy v Latinské Americe připadá na Peru, které eviduje už téměř 313.000 případů a je tak páté ve světovém srovnání, informuje Telesur. Tato třicetimilionová země ale v rámci regionu provádí relativně hodně testů, podobně jako Chile, které je s 303.100 případy nákazy šesté na světě. I tam se zřejmě šíření nákazy stabilizovalo, protože zatímco ve druhé polovině června hlásilo denně přes 4000 nových případů za den (a několikrát i přes pět tisíc), tento měsíc jsou denní nárůsty kolem tří tisíc. Za poslední den tam přibylo jen 2064 nakažených.

Rekordní počet nových případů za den oznámila dnes také Argentina, kde za předchozí den přibylo 3604 nakažených a poprvé od počátku pandemie se tam za den potvrdilo více než tři tisíce případů infekce. Celkem registruje tato země se 45 miliony obyvatel 87.030 infikovaných, čímž dnes překonala Čínu, kde se tento koronavirus objevil loni koncem roku poprvé.

Jednou z nejméně postižených zemí regionu je třímilionová Uruguay, která dosud zaznamenala jen necelou tisícovku případů nákazy a tři desítky úmrtí. Z obav před importem nákazy tento týden její vláda oznámila, že bude požadovat po všech lidech, kteří vstoupí do země negativní test na koronavirus starý maximálně tři dny. Cizinci, kteří zůstanou v této zemi sousedící s Brazílií déle než týden, budou muset na druhý test.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při útěku vězňů na Haiti zemřelo 25 lidí, včetně civilistů

27.02.2021 09:31 Z věznice na předměstí hlavního města Haiti Port-au-Prince ve čtvrtek uteklo na 400 trestanců,…

Mexiko prý nemá důkazy o odebraných orgánech u zemřelého Poláka

27.02.2021 08:55 Mexiko nemá žádné důkazy o tom, že by se polský mladík, který tento měsíc zemřel v Mexiku, stal…

Jaké budou dopady lednového útoku na Kapitol? Známý politolog naznačil…

27.02.2021 00:01 NÁZOR - V americkém Kongresu začalo v tomto týdnu slyšení ohledně bezpečnostních selhání, která 6.…

USA podle Bidena nikdy neuznají anexi Krymu

26.02.2021 16:37 Americký prezident Joe Biden dnes uvedl, že USA budou stát v otázce Krymu na straně Ukrajiny a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama