Covid-19 trhl v Brazílii nový rekord, Kalifornie v počtu nakažených překonala stát New York

Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin rekordních 67.860 nových případů nákazy koronavirem. V úterý ohlásily brazilské úřady 41.008 nových infekcí, v pondělí jich bylo 20.257.

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet prokázaných případů nemoci covid-19 v Latinské Americe překonal čtyři miliony, na Brazílii z toho připadá 2.227.514 případů, informovala agentura Reuters.

Bilance mrtvých se v Brazílii, která má 210 milionů obyvatel, zvýšila o 1284 na 82.771, sdělilo brazilské ministerstvo zdravotnictví.

Po Spojených státech s 3,89 milionu infikovaných je Brazílie druhou nejpostiženější zemí světa. V žebříčku Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) za nimi následují Indie, Rusko, Jihoafrická republika, Mexiko, Peru a Chile. Co do počtu mrtvých zůstávají na prvních dvou příčkách USA a Brazílie, třetí je ovšem Británie následovaná Mexikem, Itálií a Francií.

Brazílie nicméně není jedinou latinskoamerickou zemí, která ve středu zaznamenala rekordní nárůst infikovaných. Dosud nejvíce nakažených za 24 hodin oznámila i Argentina, v zemi přibylo 5782 potvrzených případů. Většina nemocných pochází z metropole Buenos Aires a jejího okolí, uvedla britská BBC.

V kolumbijském hlavním městě Bogotá se snaží se šířením nákazy bojovat pomocí rotující přísné uzávěry některých čtvrtí. Obyvatelé sedmi oblastí, kteří byli v karanténě po uplynulé dva týdny, se mohou od dnešního dne vrátit k normálnímu životu. A v přísné karanténě naopak budou nově lidé z jiných pěti čtvrtí. Cílem tohoto opatření je podle místních úřadů udržet ekonomiku města alespoň částečně v chodu i během boje s pandemií.

V Peru se ohnisko nákazy přesunulo z metropole Limy do města Arequipa na jihu země. Místní zdravotnická zařízení bojují s náporem nemocných a někteří z pacientů si dokonce před nemocnicemi v zoufalství postavili stany. Jiným zdravotníci poskytují dávky kyslíku přímo v jejich autech.

Kalifornie se ve středu dnes stala americkým státem s nejvyšším počtem případů nákazy koronavirem. Překonala tak stát New York, který byl původním ohniskem šíření viru ve Spojených státech. Vyplývá to z dat, která zveřejnila agentura Reuters.

Ve státě New York, který má asi 19,5 milionu obyvatel, zaznamenali podle Reuters od počátku epidemie zhruba 412.800 případů infekce. V Kalifornii, která je s 39,5 milionu obyvatel nejlidnatějším státem USA, se nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila už u 414.000 lidí.

V Kalifornii nyní přibývá zhruba 8300 případů nákazy denně, ve státě New York jen asi 700.

New York ale dál zůstává státem s nejvyšším počtem lidí, kteří s covidem-19 zemřeli. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) je jich nyní přes 32.500. Kalifornie je se zhruba 7900 mrtvými až čtvrtá - po New Jersey a Massachusetts.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama