COVID-19 v USA: Stát Washington omezil pohyb lidí, Kalifornie zpřísňuje opatření

K americkým státům, které kvůli šíření koronaviru omezily volný pohyb obyvatel, se dnes přidal i stát Washington. Stát na západním pobřeží USA s více než sedmi miliony obyvatel je po New Yorku, New Jersey a Kalifornii čtvrtým nejpostiženějším.

Přidejte svůj názor

Situace v USA: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Koronavirem SARS-CoV-2 se ve státě Washington podle údajů agentury Reuters nakazily přes dva tisíce lidí, 110 jich nemoci COVID-19 podlehlo. 

"Toto je lidská tragédie rozměrů, které si stále neumíme představit. Je načase se někam zašít, abychom tento boj vyhráli," uvedl guvernér státu Washington Jay Inslee. Ve snaze zabránit šíření nákazy nařídil uzavřít všechny obchody vyjma těch s potravinami, lékáren, bank či čerpacích stanic.

Washingtonský guvernér vydal také nařízení, kterým omezil pohyb obyvatel na veřejnosti na nejnutnější případy. Procházky jsou nadále povolené, lidé na nich ale musí udržovat odstup jeden od druhého. Opatření budou platit do 6. dubna.

Už minulý týden musely ve státě Washington zavřít všechny restaurace, bary, zábavní podniky a sportoviště. Zakázaná jsou také shromáždění většího počtu lidí.

Omezení volného pohybu se týkají už zhruba třetiny Američanů. Kromě Washingtonu ho zavedly i státy New York, Kalifornie, Connecticut, Illinois, New Jersey, Ohio, Delaware, Maryland a Louisiana. V jiných státech jsou v karanténě některá města.

Nejpostiženějším státem v USA je nyní New York, který hlásí přes 20.000 potvrzených případů nákazy a 157 mrtvých. Na druhém místě je New Jersey s více než 2800 nakaženými a 27 mrtvými. Před čtvrtým státem Washingtonem je ještě Kalifornie, která má přes 2200 potvrzených případů a 43 mrtvých.

Právě v Kalifornii, která minulý týden zavedla celostátní karanténu, dnes opatření ještě zpřísnili. Guvernér Gavin Newsom nařídil uzavřít všechna parkoviště u pláží a veřejných parků.

O víkendu totiž podle něj lidé navzdory karanténě vyrazili hromadně k moři a do přírody. Okres Los Angeles uzavřel parkoviště u pláží v oblastech Santa Monica, Venice a Malibu už v pondělí. Newsom dnes obyvatele vyzval, aby používali "zdravý rozum" a zůstali doma.

Celé Spojené státy mají přes 46 tisíc potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Jsou tak po Číně a Itálii zemí s nejvyšším počtem potvrzených infikovaných. Obětí nemoci COVID-19 zaznamenaly USA přes 550.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reportáž CNN: Den v newyorské nemocnici, kde se bojuje s covid-19

06.04.2020 14:32 Jen za 40 minut mělo na pohotovosti v nemocnici v newyorské čtvrti Brooklyn zástavu srdce šest lidí…

Šéf OSN Guterres varoval před růstem domácího násilí v době pandemie

06.04.2020 13:00 Generální tajemník OSN António Guterres vyzval vlády jednotlivých zemí světa, aby zakročily proti …

Trump doufá, že USA vidí světlo na konci tunelu

06.04.2020 10:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump vyjádřil naději, že Spojené státy "začínají vidět světlo na konci…

Tygr v newyorské zoo měl pozitivní test na koronavirus

06.04.2020 09:13 Tygr v zoologické zahradě v newyorském Bronxu měl pozitivní test na přítomnost koronaviru, uvedl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy