Čtenáři časopisu Time považují za osobnosti lidi z první linie

Čtenáři amerického časopisu Time vybrali za osobnosti roku lékaře, ošetřovatele, prodavače a další lidi, kteří stojí v době pandemie covidu-19 v první linii a riskují své životy. Časopis Time, který osobnost roku vybranou redakcí zveřejní ve čtvrtek, na své webové stránce napsal, že čtenáři dali zdravotníkům víc hlasů než 80 dalším kandidátům, mezi nimiž byl prezident USA Donald Trump, zakladatel firmy Facebook Mark Zuckerberg nebo papež František.

Lékaři
doporučujeme

V hlasování čtenářů se za pracovníky první linie na druhé místo dostal ředitel Národního institutu pro alergie a infekční onemocnění (NIAID) Anthony Fauci, který se stal v záplavě dezinformací spolehlivým zdrojem faktů o koronaviru.

Na třetím místě čtenářského hlasování pak skončili hasiči, kteří bojovali s rozsáhlými požáry od Austrálie po západ Spojených států, a za nimi na čtvrtém místě pak hnutí Na životech černochů záleží, které inspirovalo a organizovalo demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě. Páté místo patří vítězi letošních amerických prezidentských voleb Joeovi Bidenovi.

O osobnosti roku ale rozhodnou redaktoři časopisu a výsledek své volby zveřejní ve čtvrtek na serveru time.com. Televize NBC bude speciál o osobnosti roku vysílat ve čtvrtek v 16:00 SEČ.

Loni Time za nejvýraznější osobnost roku vybral ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Bylo jí tehdy 16 let a byla nejmladším člověkem, jemuž se zatím toto ocenění dostalo. Time vybírá osobnosti od roku 1927. Letos poprvé vybíral nejvýraznější osobnost i mezi dětmi. Z tisíců školáků a uživatelů sociálních sítí nejvíc zaujala patnáctiletá vynálezkyně Gitanjali Raová. Zabývá se umělou inteligencí i technologií uhlíkových nanotrubic a snaží se poznatky využívat při řešení konkrétních problémů jako kybernetická šikana nebo znečištěné vody.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden se ujal vlády, podle tisku si svět vydechl

21.01.2021 18:09 Nový americký prezident Joe Biden má po středeční slavnostní inauguraci za sebou první den v úřadu,…

První vystoupení nové mluvčí Bidena: S novináři se nehádala, vyjádřila jim…

21.01.2021 15:28 Na všechny otázky neodpověděla, reportéry ale nepoučovala a nehádala se s nimi, naopak jim…

USA se připojí ke globálnímu vakcinačnímu programu a uhradí finanční…

21.01.2021 13:31 Spojené státy se připojí ke globálnímu vakcinačnímu programu. Světové zdravotnické organizaci (WHO)…

Trump za 4 roky pronesl 30 tisíc nepravdivých či zavádějících výroků

21.01.2021 12:52 Více než 30.000 nepravdivých či zavádějících výroků uvedl za své čtyřleté úřadování bývalý americký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama