Demokrat Seth Moulton vzdal kandidaturu na amerického prezidenta

Z boje o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb v roce 2020 dnes odstoupil člen Sněmovny reprezentantů Seth Moulton. Tento týden je to již druhý demokrat, který kandidaturu na prezidenta vzdal: ve středu tak učinil guvernér státu Washington Jay Inslee. Ve hře tak zůstává 21 uchazečů, píše agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Seth Moulton
doporučujeme

Čtyřicetiletému veteránovi války v Iráku Moultonovi, který byl do kongresu zvolen ve státě Massachusetts, se nepodařilo sesbírat dostatečnou podporu nutnou pro kvalifikaci do dosavadních prezidentských debat demokratických kandidátů.

"Ačkoliv tato kampaň nekončí tak, jak jsme si představovali, opouštím tento boj s vědomím, že jsme nastolili témata, která jsou životně důležitá pro americký lid i naši budoucnost," řekl podle agentury AP na schůzi vedení Demokratické strany.

Moulton se ve své kampani věnoval zejména psychiatrické péči, kterou si sám coby válečný veterán prošel po návratu z bojů. V Demokratické straně je považován za rebela. Když demokraté po loňských parlamentních volbách získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, byl jedním z těch kongresmanů, kteří se neúspěšně snažili zabránit tomu, aby v čele sněmovny opět usedla Nancy Pelosiová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO zvoní umíráček? Analytik poukázal na zarážející průzkumy

20.09.2019 00:01 NÁZOR – Většina amerického zahraničněpolitického establishmentu nadále považuje NATO a…

Guatemala přiznala výrobu kokainu na svém území

19.09.2019 20:53 Středoamerická Guatemala připustila, že je zemí produkující kokain, a ne jen tranzitním státem.…

Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení,…

19.09.2019 20:00 Aktualizováno Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí…

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama