Demokraté chtějí, aby Fed bojoval proti rasovým nerovnostem

Američtí zákonodárci z opoziční Demokratické strany představili nový návrh zákona, který by požadoval, aby se ústřední součástí budoucí politiky americké centrální banky (Fed) stal boj proti rasovým nerovnostem v zaměstnanosti a mzdách. Informoval o tom server CNBC.

Elizabeth Warren
doporučujeme

"Fed může využít své existující pravomoci k potlačování vážných rasových nerovností v naší ekonomice, včetně našeho současného oživování z krize způsobené nemocí covid-19. A náš návrh zákona bude požadovat, aby to Fed dělal," uvedla senátorka Elizabeth Warrenová.

Pokud bude návrh zákona schválen, šlo by podle listu The Washington Post o první výraznou změnu mandátu Fedu od roku 1977.

"Systémový rasismus a nerovnost nejsou něčím, co se děje samo o sobě. Je to výsledek konkrétních politických rozhodnutí a Fed musí podniknout rozvážené kroky, aby to napravil," prohlásila Warrenová.

Návrh zákona požaduje, aby Fed "minimalizoval a eliminoval rasové nerovnosti v zaměstnanosti, mzdách, bohatství a přístupu k půjčkám".

Současné údaje o trhu práce podle CNBC ukazují, že koronavirová krize má negativní dopad na všechny pracovníky v USA, ale nejvíce je postiženo černošské a hispánské obyvatelstvo. "Fed musí učinit vše, aby zajistil, že oživení (z koronavirové krize) bude spravedlivě rozložené," uvedla demokratická poslankyně Maxine Watersová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden žádá Senát, aby nehlasoval o nástupnici Ginsburgové

20.09.2020 21:54 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden dnes vyzval americké senátory, aby nehlasovali o…

Trump chce protlačit svou kandidátku do Nejvyššího soudu co nejdřív. Čelí…

20.09.2020 19:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do…

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama