Demokratka Pelosiová byla zachycena v kadeřnictví bez roušky

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která opakovaně vytýká prezidentovi Donaldu Trumpovi, že na veřejnosti nenosí roušku, byla zachycena při porušení koronavirových opatření. Napsal to dnes zpravodajský server BBC News, podle nějž vlivná demokratická politička navštívila v San Francisku v rozporu s pravidly kadeřnictví, a navíc neměla chráněný nos a ústa.

Nancy Pelosiová v roušce
doporučujeme

V San Francisku je v současné době kvůli šíření koronaviru zakázán provoz kadeřnictví ve vnitřních prostorách a tisíce podniků z tohoto důvodu přerušily svou činnost. Televize Fox News ale zveřejnila videonahrávku, na níž je vidět Pelosiová při pondělní návštěvě jednoho z vlasových salonů.

Šéfka Sněmovny reprezentantů v reakci uvedla, že si nebyla porušení pravidel platících ve městě vědoma. "Tento podnik nabídl předsedkyni, aby přišla. Uvedl přitom, že má od města povoleno obsluhovat zákazníky, pokud v prostorách kadeřnictví nebude v danou dobu více než jeden klient," napsal v prohlášení její mluvčí Drew Hammill. "Předsedkyně dodržela pravidla, která jí sdělilo zařízení," dodal.

Na záběrech z kamery je navíc politička vidět s rouškou, která jí nezakrývá nos a ústa, ale visí jí na krku. Za ní jde kadeřnice s ústenkou.

BBC připomněla, že Pelosiová často napomíná republikány za jejich přístup ke koronavirové krizi, a zdůrazňuje jim, aby "poslouchali vědu". Americké občany vyzývá, aby v souladu s doporučeními Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nosili na veřejnosti roušky, zvlášť když je složité dodržet fyzické odstupy. Prezidenta Trumpa, který koronavirová opatření porušuje, označila Pelosiová v minulosti za "zbabělce". "Opravdoví muži nosí roušky," řekla.

V úterý San Francisco umožnilo otevření kadeřnictví ve venkovních prostorách, uvnitř ale pořád obsluhovat zákazníky nesmějí. Ve Spojených státech se od začátku epidemie nakazilo koronavirem více než šest milionů lidí a asi 185.000 jich s nemocí covid-19 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama