Trump a jeho názory na klimatické změny: Dvě třetiny Američanů je nesdílejí

Odmítavý vztah prezidenta USA Donalda Trumpa k ekologii a klimatickým změnám nemá příliš pochopení mezi americkými voliči, potvrdil průzkum společnosti NORC a agentury AP. Prezidentovy názory na klimatické změny, které vyústily v odstoupení od pařížské klimatické dohody z roku 2015, nesdílejí dvě třetiny Američanů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump. 45. prezident USA
doporučujeme

Dva ze tří amerických voličů jsou podle průzkumu přesvědčeni, že odpovědnost za klimatickou rovnováhu mají americké energetické a strojírenské firmy, stejné procento Američanů je přesvědčeno, že svůj díl odpovědnosti má i Trumpova vláda.

Prezident Donald Trump v minulosti využil svých exekutivních práv k omezení regulace škodlivých emisí a vytvořil legislativní podmínky pro rozvoj těžby, hlavně černého uhlí. Opatření odůvodnil snahou rozšířit pracovní příležitosti a snížit nezaměstnanost.

Vztah ke klimatickým změnám je vystaven největší kritice z šesti hlavních okruhů prezidentova programu, vyplynulo z průzkumu. Zatímco ekologickou politiku vlády schvaluje 32 procent lidí, zdravotní péči například 37 a migrační politiku 38 procent. Celkově teď prezidentovu politiku schvaluje 43 procent občanů, 53 procent s Trumpem nesouhlasí.

Polovina dotazovaných soudí, že vláda by měla snížit dotace odvětvím spalujícím fosilní paliva a naopak vydávat víc peněz na rozvoj obnovitelné energie.

Klimatické změny nicméně podle mínění sociologů nebudou významnější prioritou, podle níž se budou Američané příští rok rozhodovat v prezidentských volbách, uvedla AP. Důvodem je skutečnost, že o stav ovzduší se zajímají především mladí Američané, kteří k volbám příliš nechodí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Oblast 51 se změnil ve fiasko. Skoro nikdo nepřišel

20.09.2019 21:55 Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny…

Newyorský starosta Bill de Blasio vzdal souboj o Bílý dům. Co se stalo?

20.09.2019 15:51 Newyorský starosta Bill de Blasio dnes v televizi MSNBC oznámil, že odstupuje z boje o…

Tajná Oblast 51 v obležení. Milion lidí chce proniknout dovnitř

20.09.2019 15:36 Aktualizováno Veřejná výzva zaútočit na přísně tajné vládní zařízení Oblast 51 vyvolala obrovský zájem. Místní se…

"Byl lidská špína a pijavice." KLDR oslavuje pád Trumpova poradce Boltona

20.09.2019 14:38 Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil dnes přivítal rezignaci bezpečnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama