Trump a jeho názory na klimatické změny: Dvě třetiny Američanů je nesdílejí

Odmítavý vztah prezidenta USA Donalda Trumpa k ekologii a klimatickým změnám nemá příliš pochopení mezi americkými voliči, potvrdil průzkum společnosti NORC a agentury AP. Prezidentovy názory na klimatické změny, které vyústily v odstoupení od pařížské klimatické dohody z roku 2015, nesdílejí dvě třetiny Američanů.

Donald Trump. 45. prezident USA
doporučujeme

Dva ze tří amerických voličů jsou podle průzkumu přesvědčeni, že odpovědnost za klimatickou rovnováhu mají americké energetické a strojírenské firmy, stejné procento Američanů je přesvědčeno, že svůj díl odpovědnosti má i Trumpova vláda.

Prezident Donald Trump v minulosti využil svých exekutivních práv k omezení regulace škodlivých emisí a vytvořil legislativní podmínky pro rozvoj těžby, hlavně černého uhlí. Opatření odůvodnil snahou rozšířit pracovní příležitosti a snížit nezaměstnanost.

Vztah ke klimatickým změnám je vystaven největší kritice z šesti hlavních okruhů prezidentova programu, vyplynulo z průzkumu. Zatímco ekologickou politiku vlády schvaluje 32 procent lidí, zdravotní péči například 37 a migrační politiku 38 procent. Celkově teď prezidentovu politiku schvaluje 43 procent občanů, 53 procent s Trumpem nesouhlasí.

Polovina dotazovaných soudí, že vláda by měla snížit dotace odvětvím spalujícím fosilní paliva a naopak vydávat víc peněz na rozvoj obnovitelné energie.

Klimatické změny nicméně podle mínění sociologů nebudou významnější prioritou, podle níž se budou Američané příští rok rozhodovat v prezidentských volbách, uvedla AP. Důvodem je skutečnost, že o stav ovzduší se zajímají především mladí Američané, kteří k volbám příliš nechodí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden těsně před debatou zveřejnil svoje daňové přiznání

29.09.2020 21:57 Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden dnes jen několik hodin před začátkem první…

Průzkum: Pro Čechy má ekologie přednost před vyšší zaměstnaností

29.09.2020 17:00 Přes tři čtvrtiny Čechů tvrdí, že ochrana přírody má mít přednost i v případě, že by vedla k…

Kampaň v USA vrcholí. Trump a Biden se střetnou v první debatě, témata…

29.09.2020 15:48 Okamžik s velkou mírou rizika, ale i jedinečná šance pro oba kandidáty oslovit pět týdnů před…

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama