Donald Trump podepsal nařízení k posílení systému Medicare

Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní nařízení, které má posílit systém zdravotního zabezpečení Medicare. Mělo by odstranit některé regulace, zlepšit boj s podvody a poskytnutou rychlejší přístup k novým přístrojům a terapiím. Podle agentury Reuters je nařízení reakcí na výzvy některých demokratů, aby se systém zdravotního pojištění rozšířil na všechny občany USA.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Trump o systému zdravotního zabezpečení hovořil ve čtvrtek při návštěvě floridské oblasti známé jako The Villages, kde žije mnoho amerických důchodců. Návrhy demokratů přitom prezident označil za socialistické a slíbil, že zabrání jejich přijetí. Plán demokratického kandidáta na prezidenta Bernieho Sanderse zvaný Medicare fo All (Medicare pro všechny) by ze hry prakticky vyřadil soukromé zdravotní pojišťovny.

Podle agentury Reuters bude zřejmě zdravotnictví jedním z velkých témat kampaně před prezidentskými volbami v roce 2020. Florida, kde Trump o Medicare hovořil, je přitom klíčovým státem pro vítězství ve volbách.

Americká vláda už v minulých měsících přijala řadu opatření v oblasti zdravotnictví, které mají například snížit cenu léků. V červnu Trump podepsal dekret, který nařizuje nemocnicím zveřejňovat předem konečné ceny, které pacient zaplatí za běžné testy a procedury.

Medicare je veřejné zdravotní pojištění pro Američany starší 65 let a postižené. V loňském roce ho využívalo kolem 60 milionů obyvatel Spojených států. Jde o program, který v polovině 60. let minulého století prosadil spolu s dalšími sociálními reformami tehdejší prezident Lyndon Johnson.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel černošský kongresman Cummings, Trump na něj nevybíravě útočil

17.10.2019 13:27 Ve věku 68 let zemřel americký demokratický kongresman Elijah Cummings. Dnes to podle agentury AP…

Český ministr po 19 letech v Mexiku. Petříček jednal o obchodu,…

17.10.2019 11:52 Český ministr zahraničí Tomáš Petříček jednal ve středu v Mexiku s tamním šéfem diplomacie Marcelem…

Obama se vložil do voleb v Kanadě, jeho tweet vyvolal rozporuplné reakce

17.10.2019 09:46 Někdejší demokratický prezident Spojených států Barack Obama před nadcházejícími parlamentními…

Mexický imigrační úřad rázně zakročil: Deportováno přes 300 indických…

17.10.2019 08:50 Mexiko deportovalo zpět do vlasti 311 indických občanů. S odvoláním na mexický imigrační úřad,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama