Donald Trump se znovu nechal testovat na COVID-19

Americký prezident Donald Trump se nechal podruhé testovat na koronavirus. Výsledek testu byl opět negativní, oznámil šéf Bílého domu na pravidelné tiskové konferenci. Dodal, že nemá ani žádné příznaky nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. V USA se již koronavirem nakazilo přes 245.000 lidí a téměř 6000 jich zemřelo.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Dodal, že nemá ani žádné příznaky nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.  "Myslím, že jsem se mu podrobil opravdu ze zvědavosti, abych viděl, jak rychle funguje," řekl Trump. Zdravotníci podle něj použili test, jehož výsledek je k dispozici za méně než patnáct minut.  Šéf Bílého domu se nechal testovat na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 již v březnu. Učinil tak poté, co se setkal s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem, v jehož týmu se nákaza koronavirem potvrdila.
doporučujeme

Podle Univerzity Johnse Hopkinse za 24 hodin od středečních 20:30 washingtonského času nemoci COVID-19 podlehlo v zemi 1169, což je největší nárůst počtu obětí za jeden den, který některá ze zemí světa postižených virem zaznamenala.

"Myslím, že jsem se mu podrobil opravdu ze zvědavosti, abych viděl, jak rychle funguje," řekl Trump. Zdravotníci podle něj použili test, jehož výsledek je k dispozici za méně než patnáct minut. "Je zdravý a bez příznaků," uvedl ve zveřejněné zprávě Trumpův lékař Sean Conley.

Šéf Bílého domu se nechal testovat na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 již v březnu. Učinil tak poté, co se setkal s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem, v jehož týmu se nákaza koronavirem potvrdila.

Viceprezident Mike Pence na tiskové konferenci uvedl, že Bílý dům nyní připravuje plán, jak kompenzovat americkým nemocnicím ztráty způsobené testováním a péčí o nepojištěné pacienty s COVID-19. Uvažuje se podle něj i o přímých platbách.

"Chceme, aby si žádný Američan nemusel dělat starosti kvůli testování nebo lékařské péči," řekl Pence. Podle něj Trump k tématu bližší podrobnosti sdělí dnes. Bez zdravotního pojištění je v USA asi 30 milionů lidí.

Prezident na tiskové konferenci také oznámil, že vyhověl žádosti státu New York a umožní, aby v polních nemocnicích ve městě New York pečovali vojenští zdravotníci o lidi nakažené koronavirem. Vojenské lazarety vzniknou také ve městech New Orleans v Louisianě a Dallas v Texasu.

Další opatření, které v boji proti šíření koronaviru Bílý dům přijal, se týká ochrany seniorů. Trump vyzval, aby domovy seniorů okamžitě zakázaly vstup personálu, který není nezbytný pro lékařskou péči. Pečovatelské domy by měly také vytvořit oddělená místa pro zdravé a pro nemocné klienty.

Poradce Bílého domu Peter Navarro novinářům oznámil, že jako poučení ze současné krize hodlají Spojené státy v budoucnu opět vyrábět mnohem více medicínských produktů na svém území. Krize totiž podle něj ukázala, jak moc jsou USA závislé na dovozu ze zahraničí. Jako příklad dováženého zboží uvedl Navarro penicilin nebo plicní ventilátory.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti koronaviru se chce nechat očkovat polovina Američanů

28.05.2020 11:10 V případě úspěšného vývoje vakcíny proti nemoci covid-19 se chce nechat naočkovat polovina…

Hollywood hledá experty na covid-19, chce natáčet

28.05.2020 09:21 Kadeřníci, kameramani a stovky dalších lidí se podílejí na vzniku kouzla filmů a televizních pořadů…

Peru hlásí rekordních 6154 nových případů covidu-19 a 195 mrtvých

28.05.2020 08:33 Peru zaznamenalo opět rekordní denní nárůst případů koronavirové nákazy (6154) i jejích obětí (195…

Případ smrti zatýkaného černocha vyšetří ministerstvo a FBI

28.05.2020 08:24 Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy