Exnáměstek FBI nebude obviněn za kontakty s médii

Vyšetřování bývalého náměstka ředitele amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Andrewa McCabea skončilo, nebudou vznesena žádná obvinění.

Přidejte svůj názor

FBI
doporučujeme

Dnes to podle agentury AP oznámili McCabeovi právníci, kteří odkazují na rozhodnutí federální prokuratury. McCabeova kauza se týkala zjištění inspekce ministerstva spravedlnosti, podle které někdejší náměstek poskytoval médiím interní informace a následně o tom FBI lhal.

Vyšetřování McCabeových činů trvalo více než rok a odstartoval ho nález inspekce, který mohl vyústit v trestní stíhání. Případ ale nyní prokuratura považuje za uzavřený. McCabe opakovaně trval na tom, že se ničeho špatného nedopustil.

McCabe v FBI skončil v březnu 2018 z rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse jen necelé dva dny předtím, než by měl nárok na odchod do důchodu s plnou penzí. Americký prezident Donald Trump McCabea opakovaně kvůli únikům informací do médií kritizoval.

Sám odvolaný náměstek své propuštění vysvětloval politickými důvody, neboť se významným způsobem podílel nejen na prověřování skandálu Hillary Clintonové, která používala soukromý e-mail pro pracovní účely, ale hrál důležitou roli i při objasňování role Ruska v amerických prezidentských volbách v roce 2016.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž střílel na bleším trhu v Houstonu, sedm zraněných

24.02.2020 07:48 Nejméně sedm lidí zranil střelec, který v neděli místního času spustil palbu na bleším trhu v…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama