Exporadce Trumpa Bannon nepřiznal vinu ve finančním podvodu

Bývalý poradce amerického prezidenta Steve Bannon dnes u soudu trval na své nevině v případu údajného podvodu v souvislosti se sbírkou na stavbu hraniční zdi mezi USA a Mexikem. Stejně tak se k vině vyjádřili i další tři obvinění, mezi nimiž je veterán amerického letectva Brian Kolfage.

Steve Bannon
doporučujeme

Federální prokurátor proti nim vznesl obvinění 20. srpna. Podle něj vyvedli z kampaně s názvem Stavíme zeď až 25 milionů dolarů (550 milionů korun) dárcovských peněz. V obžalobě stojí, že Bannon stejně jako Kolfage použili z těchto peněz pro osobní účely stovky tisíc dolarů.

Soudkyně Analisa Torresová stanovila začátek soudního procesu na 24. května příštího roku. Sdělila dále, že opatřením, jež si vyžaduje pandemie covidu-19, nyní vyhovuje jenom několik místností soudu. Dodala, že je optimistka a doufá, že do stanoveného termínu budou k dispozici požadované prostory. Dnešní řízení bylo virtuální.

Jak napsala agentura Reuters, osmatřicetiletý Kolfage přišel při raketovém útoku v Iráku v roce 2004 o obě nohy a pravou ruku. Šestašedesátiletý Bannon coby poradce Donalda Trumpa v minulé prezidentské kampani a pozdější hlavní stratég Bílého domu pomohl formulovat volební heslo Amerika na prvním místě a také protiimigrační politiku, která pak dominovala Trumpově prvnímu funkčnímu období, připomenul Reuters.

Další dva obvinění v kauze financování hraniční zdi jsou Andrew Badolato a Timothy Shea a také oni dnes vinu popřeli.

Bannon byl z vazby propuštěn na kauci pěti milionů dolarů a na kauci jsou na svobodě také zbylí tři obvinění, kteří museli odevzdat pasy.

Trump Bannona z postu v Bílém domě propustil v roce 2017 a ke vzneseným obviněním řekl, že má kvůli nim "velmi špatný pocit". Dodal, že se svým bývalým poradcem nebyl v kontaktu "doslova roky".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vdova po McCainovi podpoří Bidena, Trump ji přes twitter nevybíravě napadl

23.09.2020 16:16 Aktualizováno Cindy McCainová, vdova po dlouholetém senátorovi a republikánském uchazeči o Bílý dům z roku 2008…

Vakcína proti koronaviru se patrně bude testovat i v Brně

23.09.2020 13:01 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude…

Podíl na vraždě studentů v Mexiku měli vojáci, budou zatčeni

23.09.2020 11:18 Mexické úřady se chystají vydat zatykače v případu únosu a pravděpodobné vraždy skupiny 43 studentů…

"My si přejeme demokracii." Celebrity oddluží floridské vězně, aby mohli…

23.09.2020 08:44 Miliardář a bývalý uchazeč o nominaci demokratů pro prezidentské volby Michael Bloomberg, zpěvák…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama