Exprezident Jimmy Carter podstoupil operaci hlavy. Obešla se bez potíží

Bývalý americký prezident Jimmy Carter dnes ve fakultní nemocnici Emory v Atlantě podstoupil chirurgický zákrok na hlavě. Operace, která měla podle Carterovy mluvčí exprezidentovi ulevit v tlaku na mozek, se obešla bez komplikací.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

James Earl „Jimmy“ Carter, Jr. - americký demokratický politik, byl 39. prezidentem Spojených států amerických (1977–1981).
doporučujeme

Carterovi způsobilo tlak na mozek krvácení po nedávných pádech. Podle mluvčí exprezidenta se pacient nyní po zákroku zotavuje. "Z operace nevzešly žádné komplikace. Prezident Carter zůstane v nemocnici tak dlouho, jak bude potřeba, na pozorování," potvrdila v dnešním prohlášení nadace Carter Center.

Pětadevadesátiletý politik si letos přivodil několik zranění. Minulý měsíc si při pádu ve svém domě zlomil pánev. Ještě dříve při pádu utrpěl tržnou ránu nad obočím, která si vyžádala 14 stehů. V květnu Carter prodělal operaci kyčle.

Jimmy Carter je významný politik Demokratické strany, prezidentem byl v letech 1977 až 1981, a je nejstarší žijící hlavou Spojených států. Jeho manželství s dvaadevadesátiletou Rosalynn Carterovou se nedávno stalo nejdelším manželským svazkem mezi všemi prvními páry v dějinách USA. S víc než 73 společně prožitými lety překonali rekord George a Barbary Bushových.

Carter, který stále vyučuje v nedělní škole a věnuje se filantropii a humanitární činnosti, dostal v roce 2002 za aktivity v oblasti lidských práv Nobelovu cenu za mír.

Církev oznámila, že tuto neděli nebude Carter svou třídu učit. "Potřebujeme jen, aby se celá země za něj modlila," řekl agentuře AP Carterův pastor Tony Lowden.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž podezřelý z vyhlazování Židů za války občanství zpět nezíská

05.12.2019 21:22 Nejvyšší soudní instance v Kanadě dnes odmítla znovu přehodnotit rozhodnutí úřadů odebrat kanadské…

Pilot, který se domů vrátil v mrazicím boxu. Rodina se ho dočkala před 40…

05.12.2019 20:10 Při pokusu kubánských emigrantů o svržení Fidela Castra v roce 1961, řízeném tajně americkou…

Trump si nepřeje zveřejnění daňových záznamů, odvolal se k nejvyššímu soudu

05.12.2019 19:12 Prezident USA Donald Trump se u nejvyššího amerického soudu dožaduje toho, aby jeho účetní firma…

Budoucnost pražské smlouvy USA a Ruska? Putin je pro její prodloužení

05.12.2019 18:53 Rusko je připraveno okamžitě a bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama