Exšéf americké diplomacie Powell ve volbách podpoří Bidena

Bývalý šéf americké diplomacie Colin Powell dnes jako první významný republikán veřejně oznámil, že v prezidentských volbách podpoří někdejšího viceprezidenta Joea Bidena. Tedy demokratického soka republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který bude v listopadu usilovat o znovuzvolení. Informují o tom zahraniční média

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
doporučujeme

Powel byl ministrem zahraničí v letech 2001 až 2005, za prezidenta George Bushe mladšího. V letech 1989-1993, za prezidenta George Bushe staršího, byl předsedou Sboru náčelníků, vedl tedy rovněž americká vojska za války v Perském zálivu.

Trump se podle Powella vzdálil americké ústavě a představuje nebezpečí pro zemi a její demokracii. "Nemohu žádným způsobem letos podpořit prezidenta Trumpa," řekl zpravodajské televizi CNN Powell, který pro Trumpa nehlasoval už při předchozích volbách v roce 2016. Na otázku CNN, zda bude volit Bidena, odpověděl kladně.

Trump dnes na twitteru Powella označil za "skutečnou mrtvolu", která právě oznámila, že bude hlasovat "pro jinou mrtvolu, ospalého Joea Bidena". Trump zdůraznil, že exministr zahraničí je zcela zodpovědný za to, že Spojené státy zatáhl do "katastrofálních válek na Blízkém východě" na základě tvrzení, že Irák má zbraně hromadného ničení.

Powell je další z bývalých vysokých představitelů amerických ozbrojených sil, který pokáral Trumpa v době protestů proti rasové nespravedlnosti. Exministr obrany James Mattis Trumpovi, v jehož vládě působil, vyčetl, že se snaží Američany rozdělit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na výsadkové lodi U.S.S. Bonhomme Richard vypukl požár

12.07.2020 23:37 Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu…

Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

12.07.2020 21:53 Aktualizováno Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny.…

Trump si poprvé veřejně nandal roušku, podle Bidena ale pozdě

12.07.2020 20:59 Joe Biden, vyzyvatel amerického prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách, dnes šéfa Bílého…

Pandemie covid-19: Svět hlásí nový rekord, přes 230 tisíc nakažených za den

12.07.2020 18:46 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy