Exšéf řetězce Starbucks změnil názor, do bitvy o Bílý dům nepůjde

Bývalý šéf kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz upustil od svých plánů vstoupit do boje o Bílý dům jako nezávislý kandidát. Liberálně smýšlející podnikatel své rozhodnutí zdůvodnil tím, že nechce rozštěpit voličstvo a pomoci tak při listopadovém hlasování v roce 2020 ke znovuzvolení stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Přidejte svůj názor

Howard Schultz
doporučujeme

Demokraté úmysl Schultze kandidovat od počátku kritizovali, protože se obávali ohrožení šancí svého kandidáta či kandidátky Trumpa v prezidentských volbách v příštím roce porazit.

"Moje přesvědčení, že je zapotřebí reformovat nynější systém dvou stran, se nezměnilo. Dospěl jsem ale k názoru, že nezávislá prezidentská kampaň není nejlepší způsob, jak v tuto chvíli mohu posloužit své zemi," napsal Schultz podle agentury Reuters v prohlášení na svých webových stránkách.

V lednu letošního roku Schultz uvedl, že zvažuje kandidaturu na prezidenta USA jako nezávislý centrista. Své politické aktivity ale musel během léta přerušit kvůli zdravotním problémům. Podle agentury Reuters absolvoval několik operací zad.

Schultz rovněž přiznal, že upoutat pozornost umírněných voličů je složitější, než si myslel, a že nechce riskovat souboj s umírněným demokratickým uchazečem, pokud by takový kandidát vyšel z demokratických primárek.

Schultz o sobě říká, že je "celoživotní demokrat", současně ale Demokratickou stranu kritizuje, protože se podle něj v některých otázkách posunula příliš doleva, píše agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Radikálnější boj se změnami klimatu? My mladí jsme nezastavitelní, řečnila…

21.09.2019 21:17 Mladí ekologičtí aktivisté, kteří se dnes shromáždili na vůbec prvním mládežnickém summitu OSN o…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama