Exšéf řetězce Starbucks změnil názor, do bitvy o Bílý dům nepůjde

Bývalý šéf kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz upustil od svých plánů vstoupit do boje o Bílý dům jako nezávislý kandidát. Liberálně smýšlející podnikatel své rozhodnutí zdůvodnil tím, že nechce rozštěpit voličstvo a pomoci tak při listopadovém hlasování v roce 2020 ke znovuzvolení stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Howard Schultz
doporučujeme

Demokraté úmysl Schultze kandidovat od počátku kritizovali, protože se obávali ohrožení šancí svého kandidáta či kandidátky Trumpa v prezidentských volbách v příštím roce porazit.

"Moje přesvědčení, že je zapotřebí reformovat nynější systém dvou stran, se nezměnilo. Dospěl jsem ale k názoru, že nezávislá prezidentská kampaň není nejlepší způsob, jak v tuto chvíli mohu posloužit své zemi," napsal Schultz podle agentury Reuters v prohlášení na svých webových stránkách.

V lednu letošního roku Schultz uvedl, že zvažuje kandidaturu na prezidenta USA jako nezávislý centrista. Své politické aktivity ale musel během léta přerušit kvůli zdravotním problémům. Podle agentury Reuters absolvoval několik operací zad.

Schultz rovněž přiznal, že upoutat pozornost umírněných voličů je složitější, než si myslel, a že nechce riskovat souboj s umírněným demokratickým uchazečem, pokud by takový kandidát vyšel z demokratických primárek.

Schultz o sobě říká, že je "celoživotní demokrat", současně ale Demokratickou stranu kritizuje, protože se podle něj v některých otázkách posunula příliš doleva, píše agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden žádá Senát, aby nehlasoval o nástupnici Ginsburgové

20.09.2020 21:54 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden dnes vyzval americké senátory, aby nehlasovali o…

Trump chce protlačit svou kandidátku do Nejvyššího soudu co nejdřív. Čelí…

20.09.2020 19:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do…

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama