Extremismus jede na plné obrátky. Neonacisté manipulují mládež

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že popularita neonacismu a jiných forem extremismů je slabá, a že se jedná pouze o okrajový fenomén, pravda může být jiná. Skryté nahrávky totiž potvrdily, že tyto skupiny cílí především na snadno manipulovatelnou mládež, jíž rekrutují do svých řad.

Ilustrační foto
doporučujeme

Informace britské rozhlasové stanice BBC potvrdila, že starší extremisté běžně oslovují dospívající, a pomocí manipulačních technik v nich vyvolávají sympatie k extremistickým myšlenkám. Jedná se například o organizaci The Base. Podle FBI usilují o masové šíření ideologie nadřazenosti bílé rasy.

Získané nahrávky byly nejprve předány americké občanskoprávní organizaci Southern Poverty Law Center. Teprve až poté se k nim dostala média. Zakladatel zmiňované The Base Rinaldo Nazzaro, 47letý Američan, svojí buňku údajně řídí ze svého luxusního bytu v ruském Petrohradě. 

Vše probíhá následovně. Nejprve se uskuteční videokonference, v níž se Nazzaro ptá svých potenciálních stoupenců na několik základních otázek, včetně osobní historie, etnického původu, příčin jejich příklonu k radikálnějším světonázorům a zkušeností s držením zbraně. 

Jedná se o systémem vygenerované vstupní otázky. Pak se přejde k samotnému rozhovoru. S budoucími rekruty se například probírají vybrané knihy jako například Mein Kampf, ideologie exkluzivity bílé rasy, důležitost vyvolání rasové války a společenského kolapsu. 

Mladí zájemci na to pak reagují projevy různého stupně svého ideologického přesvědčení a popisují svojí následnou radikalizaci pro následnou online propagandu. Po skončení si starší členové jednotlivé zúčastněné prostudují a po následné úvaze s nimi navážou osobní kontakt. 

Nahrávky potvrdily, že se The Base snaží získat na svojí stranu také vojáky z armád západních zemí, aby měla ve svých řadách lidi, kteří by jim mohli být nápomocní díky svému výcviku a znalostí střelných zbraní. Samotný Nazzaro pracoval původně jako analytik FBI a dodavatel Pentagonu a omladinu informoval o své myšlence potřeby kolapsu společnosti.

Evropským teenagerům řekl, že pokud taková situace nastala, pak by spolu s ním získali jedinečnou možnost neomezeně uspokojovat své potřeby, a dát svým schopnostem plný průchod. Aby se tento proces mohl uskutečnit, stačí pouze několik lokálních buněk.

"Počátečním cílem je vytvořit dvě až tři lidské buňky v co největším množství lokalit, přičemž nejvíc nadějně to vypadá ve Spojeném království," byl informován jeden z potenciálních rekrutů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínští záchranáři hledají devět lidí, zasypal je sesuv půdy

08.07.2020 10:53 Záchranáři v centrální části Číny dnes pátrají po devíti lidech, kteří jsou pohřešováni poté, co…

Biden a Trump ovládli další primárky, uspěla i členka klanu Kennedyů

08.07.2020 09:27 V prezidentských primárkách v amerických státech New Jersey a Delaware zvítězili podle očekávání…

Latinská Amerika má přes tři miliony nakažených koronavirem, v Brazílii…

08.07.2020 09:10 Aktualizováno V Brazílii za 24 hodin stoupl počet nakažených koronavirem o více než 45.000, což je dvojnásobek…

Řeknu o Trumpovi všechno. Kniha prezidentovy neteře vyjde o dva týdny dříve

08.07.2020 09:10 Kompromitující kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa bude zveřejněna již…

Související:

Právě se děje

Další zprávy