Facebook smazal Trumpův příspěvek o covidu-19 a chřipce

Sociální síť Facebook dnes odstranila příspěvek z oficiálního účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli porušení pravidel namířených proti dezinformacím o covidu-19. S odvoláním na mluvčího společnosti Andyho Stonea o tom informovala televize CNN. Trumpovo vyjádření nemoc z koronaviru prezentovalo jako menší hrozbu, než je běžná chřipka.

Donald Trump
doporučujeme

"Naučili jsme se s ní žít, stejně jako se učíme žít s covidem," vzkázal dnes americký prezident, jenž se sám touto nemocí nakazil. Dodal, že covid-19 je "u většiny populací mnohem méně smrtící" než chřipka, ačkoli dosavadní poznatky nasvědčují opaku. Jen ve Spojených státech je s epidemií spojováno už kolem 210.000 úmrtí, zatímco tamní Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhaduje, že chřipka od roku 2010 v zemi způsobila mezi 12.000 a 61.000 úmrtími ročně.

Trump stejný příspěvek umístil i na Twitter. Tato sociální síť jej neodstranila, přidala k němu však upozornění, že porušil pravidla platformy o šíření "zavádějících a potenciálně nebezpečných informací souvisejících s covidem-19". "Twitter ovšem dospěl k závěru, že by mohlo být ve veřejném zájmu, aby tweet zůstal dostupný," vysvětluje společnost svůj postup.

Za poslední měsíce je to už poněkolikáté, co přední sociální sítě reagují na kontroverzní výroky šéfa Bílého domu. Na základě svých pravidel kolem dezinformací o koronaviru smazal Facebook Trumpův příspěvek podruhé, uvádí reportérka britské BBC Marianna Springová.

Americký prezident dlouhodobě rizika spojená s covidem-19 bagatelizuje. Čerstvá studie výzkumníků z Cornellovy univerzity jej označuje za jeden z hlavních motorů dezinformační vlny, která pandemii provází. Trump ve svém přístupu pokračuje i v době, kdy s nemocí způsobovanou virem SARS-CoV-2 sám bojuje. Mimo jiné prohlásil, že lidé by se jí neměli bát, ačkoli mu lékaři po infekci podávali dodatečný kyslík, jakož i několik různých léků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden čelí dalšímu obvinění ze zapletení do synova podnikání

23.10.2020 21:42 Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden se účastnil diskusí kolem snahy jeho syna Huntera…

USA uvalily sankce vůči třem iránským organizacím, na černé listině je i…

23.10.2020 15:27 Americké ministerstvo financí ve čtvrtek uvalilo sankce na tři íránské organizace, které viní z…

Trump změnil své vystupování. Podle průzkumu CNN debatu s Bidenem prohrál

23.10.2020 14:52 Aktualizováno Druhá a zároveň poslední předvolební debata kandidátů na amerického prezidenta byla oproti…

Alarmující dopad Trumpovy politiky vůči migrantům: Stovky dětí postrádají…

23.10.2020 07:44 Právníkům a nevládním organizacím se nedaří dohledat rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama