FBI vyšetřuje incident s autobusem Bidenovy kampaně, stoupenci Trumpa ho obklíčili

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vyšetřuje páteční incident na dálnici v Texasu, při němž přívrženci prezidenta Donalda Trumpa obklíčili autobus patřící kampani jeho volebního soka Joea Bidena. Podle demokratovy kampaně se jej snažili zastavit a vytlačit ze silnice.

FBI
doporučujeme

Na videozáznamech je vidět skupina vozidel s vlajkami s protrumpovskými hesly, která obklopují autobus s logy Bidenovy kampaně na dálnici mezi městy Austin a San Antonio. Jeden z vozů Trumpových přívrženců přitom v jednu chvíli vrazil do dalšího automobilu hned za autobusem, v němž jel podle listu The Texas Tribune člen demokratova předvolebního týmu.

Bidenova kampaň tvrdí, že posádka autobusu zavolala policii, která jej po příjezdu doprovodila do cíle.

"FBI ze San Antonia si je tohoto incidentu vědoma a vyšetřuje ho," řekla Reuters zvláštní agentka Michelle Leeová. "V současné chvíli nejsou k dispozici žádné další informace," dodala.

Trump v neděli na twitteru vyšetřování svých stoupenců kritizoval. "Podle mého názoru tito patrioti neudělali nic špatného," napsal. Při vystoupení v Michiganu ten samý den pak prohlásil: "Viděli jste včera naše lidi? Oni ten autobus bránili."

Incident komentoval i demokrat Biden. "Něco takového jsme tu ještě neměli. Nebo jsme alespoň neměli prezidenta, který by to považoval za dobrou věc," řekl na mítinku s voliči v Pensylvánii.

Ani Biden, ani jeho viceprezidentská kandidátka Kamala Harrisová v autobuse v době události nebyli. Podle The Texas Tribune byl na palubě jeden z demokratických kandidátů do Sněmovny reprezentantů a členka senátu státu Texas Wendy Davisová.

Texas je po řadu desetiletí tradičně republikánský stát, v poslední době tam však v důsledku demografických změn stále více získávají na síle demokraté. Podle prognóz některých expertů by se jim brzy mohlo podařit stát s druhým největším počtem obyvatel v USA dostat na svou stranu. Průměr z nedávných průzkumů veřejného mínění vedený serverem Real Clear Politics ukazuje, že tam má Trump náskok jen asi o procentní bod, před čtyřmi lety přitom ve státu vyhrál o devět bodů. Pokud by Texas ovládl Biden, čeká Trumpa s nejvyšší pravděpodobností drtivá porážka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

San Francisco a okolí uzavře od neděle restaurace a hřiště

05.12.2020 14:26 San Francisco a okolní oblasti zavedou kvůli sílící epidemii koronaviru od neděle přísnější omezení…

Trump může po odchodu z funkce zneužít úřady k osobnímu obohacení, tvrdí…

05.12.2020 13:34 Své zahraniční kontakty hodlá Trump údajně udržovat i po odchodu z úřadu, tvrdí lidé z blízkého…

Biden se domnívá, že by jeho inauguraci neměly doprovázet davy lidí

05.12.2020 11:34 Budoucí americký prezident Joe Biden se domnívá, že by kvůli epidemii koronaviru neměly jeho…

Biden má jistých 279 volitelů. Oficiálně je skutečně vítězem voleb

05.12.2020 08:45 Kalifornie oficiálně potvrdila výsledek prezidentských voleb a jmenovala 55 volitelů, kteří se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama