Floydův pohřeb zaplatí bývalý boxerský šampion Mayweather

Bývalý profesionální mistr světa v boxu Floyd Mayweather nabídl, že zaplatí pohřeb a smuteční obřady za George Floyda. Rodina černocha, jenž minulé pondělí zemřel poté, co mu bělošský policista při zásahu několik minut klečel na krku, nabídku podle agentury AP přijala.

George Floyd
doporučujeme

Šéf boxerovy společnosti Mayweather Promotions Leonard Ellerbe médiím řekl, že bývalý šampion zaplatí pohřeb 9. června ve Floydově rodném Houstonu a smuteční obřady v Minnesotě a Severní Karolíně.

Nyní třiačtyřicetiletý Mayweather je považován za jednoho z nejlepších boxerů své generace, během profesionální kariéry nebyl ani v jednom z 50 duelů poražen. V minulosti zaplatil za pohřeb svého soupeře Genara Hernándeze, kterého v roce 1998 porazil v boji o svůj první mistrovský pás. Když o 13 let později Hernández zemřel na rakovinu, náklady na obřad převzal Mayweather. Někdejší nejlépe placený sportovec světa vydělal během kariéry stamiliony dolarů.

Floydova smrt v Minneapolis vyvolala ve Spojených státech masové demonstrace, z nichž některé se zvrhly v násilnosti, a znovu rozproudila debatu o policejní brutalitě a rasismu. Událost rezonovala i ve světě sportu, úmrtí neozbrojeného muže odsoudily osobnosti jako legendární basketbalista Michael Jordan, golfista Tiger Woods či mistr světa F1 Lewis Hamilton.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Spojené arabské emiráty učinily historický krok, prohlásil Biden

13.08.2020 21:17 Izrael a Spojené arabské emiráty učinily historický krok směrem k urovnání sporů na Blízkém východě…

Washington má dohodu SAE s Izraelem za historický moment

13.08.2020 21:15 Aktualizováno Jako "obrovský" krok správným směrem a "historický" moment dnes hodnotili nejvyšší představitelé…

USA zakážou soukromé charterové lety na Kubu, oznámil Pompeo

13.08.2020 20:41 Spojené státy se chystají zakázat soukromé charterové lety mezi USA a Kubou. Na twitteru to dnes…

NYT: Skutečná bilance epidemie v USA už přesáhla 200 tisíc mrtvých

13.08.2020 19:15 Skutečný počet úmrtí způsobený epidemií covidu-19 ve Spojených státech je vyšší než 200.000. Píše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama