Gangsteři zaútočili na protidrogovou léčebnu v Mexiku, 24 mrtvých

Střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve městě Irapuato v centrálním Mexiku si vyžádala 24 mrtvých a sedm raněných. Stav tří z nich je vážný, informovala v noci na dnešek agentura AP. Ozbrojení muži zjevně stříleli na každého, kdo ve středisku byl. Podle policie nebyl nikdo unesen.

Ilustrační foto
doporučujeme

Stát Guanajuato, kde se útok odehrál, je bitevním polem pro krvavé vyřizování sporů mezi drogovým kartelem Jalisco a jedním místním gangem. Jde o stát s nejhorší bilancí násilí v Mexiku. Úřady neuvedly, jaký byl motiv nejnovějšího útoku, ale guvernér Diego Sinhue uvedl, že se na něm patrně podílely drogové gangy.

Pachateli byli těžce ozbrojení muži, informuje AP. Podobné útoky ovšem nejsou v Mexiku ničím výjimečným v zemi, která loni registrovala téměř stovku vražd denně. Násilnosti většinou jdou na vrub kartelů a gangů, které jsou zapleteny do obchodu s drogami, únosů a vydírání.

Gangsteři často mají styky s místními bezpečnostními složkami a většina zločinů zůstává neobjasněna.

Podle agentury Reuters jde o podobný takový útok v Irapuatu za poslední měsíc a jde o jednu z nejhorších hromadných vražd za dobu úřadování prezidenta Andrese Manuela Lópeze Obradora, který se ujal funkce před 19 měsíci. López Obrador přitom slíbil snížení rekordního počtu násilností. Loni však Mexiko zaznamenalo rekordní počet vražd a letos má nakročeno k dalšímu smutnému rekordu.

Na počátku června ozbrojenci zastřelili deset mužů centru pro léčbu drogové závislosti v Irapuatu. Podle Reuters není jasné, zda bylo v obou případech dějištěm krveprolití stejné zařízení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Venezuele trestají za nenošení roušek. Lidé čistí ulice či dělají kliky

04.08.2020 17:10 Venezuelský autoritářský režim trestá porušování pravidel proti šíření koronaviru obecně…

Korespondenční volba povede k podvodům, tvrdí Trump. Poštou přitom sám…

04.08.2020 17:04 Prezident Trump neustále apeluje na řádný průběh voleb. Na Twitteru se dotkl i jejich odkladu.…

"Prosím, nestřílejte." Daily Mail zveřejnil videozáznam policistů ze…

04.08.2020 16:35 Britský list Daily Mail zveřejnil dosud široké veřejnosti nepřístupné záznamy ze služebních kamer…

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 16:05 Aktualizováno Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama