Garlanda potvrdili senátoři do funkce ministra spravedlnosti USA

Senát Spojených států dnes potvrdil Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti. Kromě demokratů jej podpořila řada republikánů. Ve stočlenné horní komoře Kongresu pro nominanta demokratického prezidenta Joea Bidena hlasovalo 70 senátorů, 30 bylo proti. Informovala o tom agentura AP.

Merrick Garland
doporučujeme

Demokraté federálního soudce Garlanda označují za vysoce kvalifikovaného kandidáta a čestného soudce, který bude schopen ministerstvu spravedlnosti navrátit pověst nezávislosti po bouřlivých čtyřech letech vlády bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Také řada republikánů pro něj měla slova chvály a zmiňovali jeho dobrou pověst.

Garland zdědí ministerstvo spravedlnosti po složité době za Trumpovy administrativy, připomíná AP. Bývalý republikánský prezident totiž trval na tom, že mu musí být ministr spravedlnosti osobně loajální, což byla situace, která pověstí ministerstva otřásla.

V posledním měsíci Trumpova prezidentství ministr spravedlnosti William Barr rezignoval. Stalo se tak poté, co vyvrátil Trumpova falešná tvrzení, že volby provázely rozsáhlé podvody, v jejichž důsledku prohrál.

Trumpův tlak na veřejné činitele, včetně Barra a jeho předchůdce Jeffa Sessionse, kvůli vyšetřování vazeb Trumpovy kampaně na Rusko, vyvolal ostrou kritiku demokratů, kteří jednání označovali za politizaci nejvyšších úřadů vymáhajících právo v zemi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Brazilská mutace na Děčínsku nemusí být podle viroložky ze zahraničí

13.04.2021 17:48 Brazilská mutace koronaviru na Děčínsku nemusí podle viroložky Ruth Tachezy pocházet ze zahraničí,…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 17:43 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Většina loňských úmrtí v USA za účasti policie údajně nesouvisela s násilím

13.04.2021 13:25 Ve Spojených státech loni zemřelo 1127 lidí, v jejichž smrti sehrála roli policie. Z úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama