Google porušuje monopolní pravidla? Americké úřady chystají nové vyšetřování

Úřady ve Spojených státech připravují nové vyšetřování americké internetové společnosti Google kvůli možnému porušování antimonopolních pravidel. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Dodal, že oficiální oznámení je plánováno na pondělí. Vyšetřování podle zdroje připravují generální prokurátoři více než tří desítek členských států USA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Logo společnosti Google
doporučujeme

Společnost Google uvedla, že se státními úřady spolupracuje. "Nadále konstruktivně pracujeme s regulátory, včetně generálních prokurátorů, na zodpovězení otázek ohledně našeho podnikání a dynamického technologického sektoru," uvedl zástupce firmy Jose Castaneda.

Americké ministerstvo spravedlnosti už v květnu oznámilo, že zahajuje širší vyšetřování velkých firem působících v oblasti digitálních technologií. Soustředit se má na možné porušování antimonopolních pravidel. Předpokládá se, že vyšetřování ministerstva se týká firem Google, Amazon a Facebook a možná také společnosti Apple. Firmy Amazon a Facebook kvůli možnému zneužívání svého postavení na trhu vyšetřuje rovněž americká Federální obchodní komise (FTC), píše Reuters.

Google provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Firma v posledních letech dostala za porušování pravidel hospodářské soutěže tři pokuty od Evropské komise v celkové hodnotě 8,25 miliardy eur (zhruba 213 miliard Kč).

Loading...
Témata: Google | USA | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Oblast 51 se změnil ve fiasko. Skoro nikdo nepřišel

20.09.2019 21:55 Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny…

Newyorský starosta Bill de Blasio vzdal souboj o Bílý dům. Co se stalo?

20.09.2019 15:51 Newyorský starosta Bill de Blasio dnes v televizi MSNBC oznámil, že odstupuje z boje o…

Tajná Oblast 51 v obležení. Milion lidí chce proniknout dovnitř

20.09.2019 15:36 Aktualizováno Veřejná výzva zaútočit na přísně tajné vládní zařízení Oblast 51 vyvolala obrovský zájem. Místní se…

"Byl lidská špína a pijavice." KLDR oslavuje pád Trumpova poradce Boltona

20.09.2019 14:38 Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil dnes přivítal rezignaci bezpečnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama