Guvernér státu New York kvůli koronaviru umožnil svatby online, opatření vyvolalo rozpaky

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo umožnil tamním párům svatby přes internet. Obyvatelé nejhůře zasaženého státu USA si nyní mohou zažádat o povolení k sňatku a nechat se sezdat online, píše zpravodajský server BBC.

svatba
doporučujeme

Zatímco část lidí na sociálních sítích vstřícný krok uvítala, jiní zpochybňovali zájem o takový obřad, když se ho nemůže zúčastnit rodina a přátelé. Podle dalších by měl guvernér dát přednost palčivějším tématům, píše BBC.

New York není prvním místem na světě, které k podobnému kroku přistoupilo. Online svatbu povolily i Spojené arabské emiráty, tamní ministerstvo spravedlnosti k tomu účelu zřídilo speciální webovou stránku, kam mohou nedočkavé páry nahrát potřebné dokumenty. O povolení k sňatku si online mohou zažádat i obyvatelé dalšího amerického státu, středozápadního Colorada.

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v sobotu oznámilo, že počet obětí nákazy v celých Spojených státech činí 35.443 mrtvých, podle propočtů agentury Reuters je však mrtvých přes 40.000. Potvrzených případů nákazy bylo 690.714.

New York hlásí přes 13.000 obětí. Stát kvůli koronaviru nedávno prodloužil omezení volného pohybu osob až do 15. května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 17:56 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Volby USA: Trump a Biden se utkají v první debatě, oba vyostřují rétoriku

28.09.2020 10:21 Americký prezident Donald Trump se v úterý (v noci na středu SELČ) utká se svým demokratickým…

Největší hrozby? Rasově motivovaný extremismus a Rusko, řekl šéf FBI

28.09.2020 09:50 Šéf FBI varoval před vměšováním Ruska do listopadových voleb a rasově motivovaným násilím.…

Počet úmrtí s covidem-19 překonal milionovou hranici

28.09.2020 07:32 Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Oznámila to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama