Guvernér státu New York zastiňuje Bidena, boj o Bílý dům odmítá

Krize kolem koronaviru v americkém státě New York značně posiluje popularitu místního guvernéra Andrewa Cuoma, který sklízí pochvalné reakce za svá slova a za střízlivý přístup. Na sociálních sítích mnozí uživatelé sdílí výzvu volající po jeho kandidatuře na prezidenta USA a podle webu Politico zaznívají v politických kruzích pochybnosti o volbě Demokratické strany pro listopadový boj o Bílý dům.

Přidejte svůj názor

Vlajka USA
doporučujeme

"Ne," reagoval suše na spekulace guvernér New Yorku v pondělním rozhovoru se svým bratrem a moderátorem televize CNN Chrisem Cuomem. Politik následně prohlásil, že na boj o prezidentskou funkci vůbec nepomyslel, a prý to tak navždy zůstane.

Tomu předcházelo interview prezidenta Donalda Trumpa ve vysílání televize Fox News, ve kterém prezident řekl: "Myslím si, že by byl lepším kandidátem než ospalý Joe." Takto hlava státu trvale hovoří o někdejším viceprezidentovi Bidenovi, který je aktuálně velkým favoritem na zisk nominace demokratů do listopadových voleb.

Jak ale píše Politico, Cuomo nyní Bidena poněkud zastiňuje, neboť je hlavní tváří snahy New Yorku vypořádat se s vážnou epidemií nemoci COVID-19, která má v tomto státě už přes 1000 obětí. "Obdivuhodné" počínání guvernéra ve svém nejnovějším videu vyzdvihl i populární britský komik a obyvatel New Yorku John Oliver.

zdroj: YouTube

Politico podotýká, že vývoj posledních dní značně kopíruje události staré 36 let: I tehdy prý v předvolebním čase vyvstaly pochybnosti o prezidentském kandidátovi Demokratické strany, který se měl utkat o Bílý dům s republikánem s kariérou v showbyznysu, a i tehdy živila pochybnosti stoupající hvězda guvernéra New Yorku s příjmením Cuomo.

V čele uvedeného státu tehdy stál otec současného guvernéra Mario Cuomo a o post hlavy státu se na konci roku utkali někdejší viceprezident Walter Mondale a někdejší herec Ronald Reagan. Souboj skončil drtivým vítězstvím republikánského kandidáta Reagana.

Podle některých komentátorů se nyní Trump snaží zvýšit své šance na volební triumf srovnáváním newyorského guvernéra s Bidenem, který sice pravidelně promlouvá k médiím ze svého domova ve státě Delaware, zdaleka ovšem není tolik vidět. "Co si myslíš o tom, že se tě (Trump) snaží použít proti Bidenovi? Přesně tohle se děje. Snaží se říct: 'Joe Biden je slabý. Podívejte se, I Cuomo je silnější než on, a to ani nekandiduje,'" řekl svému bratrovi v televizním rozhovoru Chris Cuomo.

Starší sourozenec v reakci nešetřil chválou na adresu bývalého viceprezidenta. "On je ten pravý," zakončil svůj výčet Bidenových kladů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova vláda jednoho muže? Podle politologa by se na zákony a soudy moc…

06.06.2020 09:50 NÁZOR - Politolog Fareed Zakaria se neřadí k těm, kteří tvrdí, že Spojené státy za vlády prezidenta…

Trump Evropě opět hrozí cly na auta, teď kvůli jídlu

06.06.2020 09:39 Americký prezident Donald Trump Evropanům opět pohrozil zavedením cel na dovoz jejich aut.…

Biden je jistým kandidátem demokratů na prezidenta, postaví se Trumpovi

06.06.2020 08:35 Bývalý americký viceprezident Joe Biden už má jistou nominaci pro nadcházející volební souboj s…

V USA za 24 hodin přibylo dalších 922 úmrtí s koronavirem

06.06.2020 08:30 Statistka obětí nemoci covid-19 se v USA za poslední den zvýšila o 922. Celkem země registruje už…

Související:

Právě se děje

Další zprávy