Harrisová kvůli nákaze poradkyně ruší cesty, oznámil Bidenův štáb

Kandidátka Demokratické strany na viceprezidentku Spojených států Kamala Harrisová zruší cesty naplánované na nejbližší dny kvůli pozitivnímu testu své poradkyně na koronavirus. V prohlášení to dnes oznámil volební štáb demokratického prezidentského kandidáta Joea Bidena. Harrisová se má k výjezdům v rámci kampaně vrátit v pondělí.

Kamala Harrisová
doporučujeme

Nákaza virem SARS-CoV-2 se podle prohlášení ve středu večer potvrdila u Liz Allenové, která v týmu kalifornské senátorky šéfuje komunikaci. Pozitivní test měl i další člověk "zapojený do kampaně", nešlo ale přímo o spolupracovníka Harrisové, nýbrž o člena letového personálu.

Ani jeden z nakažených podle Bidenova štábu nebyl od nálezu koronaviru ani ve 48 hodinách před obdržením výsledku testu v kontaktu s bývalým americkým viceprezidentem ani s jeho partnerkou v boji o Bílý dům. Harrisová s nimi údajně 8. října letěla ve stejném letadle. Allenová a další pracovník kampaně pak šli na testy ve chvíli, kdy se k předvolebním akcím vraceli po soukromých aktivitách.

"Senátorka Harrisová ani s jedním z těchto jednotlivců nebyla během dvou dní před jejich pozitivními testy v blízkém kontaktu, jak jej definuje (americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí) CDC, a tudíž zde není žádný požadavek na karanténu. Zároveň nechceme nic riskovat a v souladu se závazkem naší kampaně dbát nejvyšší možné opatrnosti rušíme cesty senátorky Harrisové do neděle 18. října," uvedla mluvčí Jen O'Malleyová. Sama senátorka prý měla ve středu negativní test na koronavirus a nadále se bude do předvolebního boje zapojovat ve virtuálním prostoru.

Zpráva o nákaze v týmu Harrisové přichází necelé tři týdny před koncem kampaně před americkými volbami, kterou epidemie covidu-19 výrazně poznamenala. Onemocnění na začátku měsíce zasáhlo i prezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o druhé funkční období. Pozitivní testy na koronavirus mělo také několik jeho blízkých spolupracovníků včetně šéfa volebního štábu Billa Stepiena.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalifornii znovu sužují rozsáhlé požáry, na útěku je 100 tisíc lidí

27.10.2020 07:27 Na útěk před dvěma rozsáhlými požáry se v jižní Kalifornii vydalo v pondělí ze svých domovů na 100…

Senát USA schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu, konzervativní…

27.10.2020 07:19 Americký Senát dnes hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce…

V jižní Kalifornii muselo kvůli požáru domovy opustit 60 tisíc lidí

26.10.2020 21:08 Šedesát tisíc obyvatel jižní Kalifornie muselo dnes kvůli rozsáhlému požáru opustit své domovy.…

Trump odmítl, že by vzdal boj s pandemií, pak kritizoval média

26.10.2020 19:58 Americký prezident Donald Trump dnes odmítl, že by vzdal boj s pandemií covidu-19. Z toho jej na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama