Hejna kobylek plení Argentinu, sousední Brazílie a Uruguay se bojí invaze

Argentina se potýká s obrovským množstvím kobylek, které už napáchaly velké škody na místních polích, informoval server BBC. Kobylky se původně objevily v Paraguayi a do Argentiny se dostaly koncem května. Nyní se jejich hejna nacházejí v argentinské provincii Corrientes sousedící s Uruguayí a Brazílií.

Ilustrační foto
doporučujeme

Obě země se obávají, že by k nim kobylky také mohly zamířit, a proto bedlivě sledují pohyb hmyzu, který je schopen za den urazit vzdálenost až 150 kilometrů.

zdroj: YouTube

Hejna kobylek se už přesunula napříč argentinskými provinciemi Santa Fe a Formosa, kde způsobila škody na kukuřičných, třtinových, pšeničných a ovesných polích. Úřady v provincii Corrientes, uvedly, že se jim podařilo část kobylek vyhubit.

Kvůli chladnějšímu počasí v uplynulých dnech byly kobylky méně aktivní a pohybovaly se pomaleji, uvedli představitelé argentinské agentury pro potravinovou bezpečnost SENASA. Dva státy na jihu Brazílie, Rio Grande do Sul a Santa Catarina, se přesto obávají o úrodu.

Argentina ani okolní státy nečelí invazi kobylek poprvé. Naposledy se s jejich velkými hejny potýkaly v letech 2017 a 2019. Kobylky v současné době sužují také Indii a Keňu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové průzkumy ukazují náskok Bidena v klíčových státech USA

16.07.2020 04:15 Demokratického kandidáta Joea Bidena podle nového průzkumu vysoké školy Monmouth University v…

Podvodníci napadli prominentní účty na twitteru

16.07.2020 04:11 Neznámí podvodníci ve středu napadli twitterové účty technologických magnátů, politiků, celebrit a…

USA hrozí sankcemi firmám v projektech Nord Stream 2 a Turkstream

15.07.2020 21:33 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes varoval, že Spojené státy podnikly kroky, díky kterým…

Americký Walmart zavádí povinné roušky, nakazil se guvernér Oklahomy

15.07.2020 19:50 Po celých Spojených státech budou muset lidé od pondělka v prodejnách řetězce Walmart nosit roušky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama