Hodnota Trumpova majetku za poslední rok klesla o šest miliard

Hodnota majetku amerického prezidenta Donalda Trumpa se za poslední rok snížila o 300 milionů USD (6,6 miliardy Kč) na 2,7 miliardy USD (59,5 miliardy Kč). Uvedla to agentura Bloomberg. Pokles byl nejvyšší od roku 2015, kdy Bloomberg začal tento údaj sledovat. Za dobu, kdy je Trump ve funkci, se hodnota jeho majetku snížila o deset procent.

Donald Trump
doporučujeme

Hodnota majetku začala klesat kvůli nižším příjmům kancelářských budov patřících firmě Trump Organization. Pokles realitního trhu pak zhoršila pandemie nemoci covid-19. Nejvíce k propadu Trumpova majetku přispěl pokles hodnoty kancelářských budov 40 Wall Street a Trump Tower na Páté Avenue a některých realit ve společném vlastnictví s Vornado Realty Trust. Hodnotu ztratila také golfová hřiště.

Trump podle agentury Bloomberg vstoupil do úřadu s majetkem tři miliardy USD, i když on sám tvrdil, že jeho hodnota je deset miliard USD. V předvolební kampani využil image úspěšného podnikatele a sliboval širokou prosperitu. Poté, co převzal úřad od Baracka Obamy, akciový trh pokračoval v růstu, na což Trump často upozorňoval na twitteru.

Kritici Trumpa však viděli něco jiného - rozdílné výsledky pro ty co mají peníze na investování a ty, co je nemají. Koronavirus vytvořil další rozdíly, když technologické firmy a investiční banky vykazují zisky, zatímco maloobchodní, cestovní, zábavní a realitní firmy se hroutí. Také pro Trump Organization by se čísla mohla dále zhoršit, protože plný dopad pandemie se zřejmě ještě neprojevil. Výsledy za rok 2019 poskytnuté věřitelům ukazují pokles výnosů a růst výdajů v kancelářských budovách, a to ještě dříve, než se projevil koronavirus.

Pro výpočet prezidentova čistého jmění Bloomberg využívá desítky zdrojů, včetně věřitelských, realitních a firemních záznamů, jeho vládní finanční zprávy, zprávy analytiků a rozhovory. Ty ukazují, že zdroje příjmů jsou rozsáhlé. Trump mimo jiné získal i jeden milion USD z prodeje své knihy z roku 1987 Umění udělat dohodu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena podezřelá ze zaslání jedu Trumpovi napsala i výhrůžný dopis

22.09.2020 21:15 Žena podezřelá za zaslání obálky s jedovatým ricinem do Bílého domu připojila ke své zásilce i…

Počet mrtvých s koronavirem v USA přesáhl 200.000

22.09.2020 19:37 Aktualizováno Ve Spojených státech zemřelo více než 200.000 lidí nakažených koronavirem. Vyplývá to z aktuální…

Do Litvy dorazí dle tamního ministra další americké jednotky

22.09.2020 17:30 Litevský ministr obrany Raimundas Karoblis dnes uvedl, že do Litvy v listopadu dorazí další…

Bolsonaro v OSN hájil svůj postoj ke covidu-19 i k Amazonii

22.09.2020 17:20 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes v rozpravě Valného shromáždění OSN opět hovořil o údajné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama