Hurikán Dorian řádí u Kanady. Pustošil město Halifax, 300 tisíc lidí bez proudu

Hurikán Dorian, který před několik dny zpustošil Bahamy, dorazil v sobotu v noci místního času (nad ránem SELČ) ke břehům Kanady. Přinesl s sebou intenzivní srážky a silný vítr o rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, který v provincii Nové Skotsko způsobil výpadek dodávek elektrické energie pro 300.000 lidí. Dnes o tom informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hurikán Dorian
doporučujeme

Ve čtyřsettisícovém městě Halifax převrátil vichr stavební jeřáb na rozestavěnou budovu a na několika místech vyvrátil stromy. Úřady zatím neevidují žádné zraněné. Nabádají obyvatele, aby zajistili své příbytky, a majitele obchodů, aby zavřeli dříve a uchýlili se do bezpečí.

zdroj: YouTube

Některé budovy ve městě byly evakuovány. Vzhledem k intenzitě srážek se očekávají záplavy.

Hurikán Dorian na Bahamách srovnal se zemí rozsáhlé území a vyžádal si nejméně 43 obětí. Stovky, možná tisíce lidí, se stále pohřešují.

V pátek se hurikán přesunul nad Severní a Jižní Karolínu, kde zeslábl na nejnižší první stupeň pětimístné stupnice. Kvůli hurikánu se ocitlo bez dodávek elektrické energie přes 330.000 domácností a podniků. Úřady v těchto státech nařídily evakuaci více než 900.00 lidí. Bouře způsobila záplavy a podle AP i smrt nejméně dvou lidí.

Později Dorian zamířil na severovýchod a nad oceánem zesílil na druhý stupeň. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) nyní bouři označuje jako post tropický cyklón.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roskosmos pogratuloval USA za úspěšný let Crew Dragon, diví se Trumpově…

31.05.2020 21:02 Ruská kosmická agentura Roskosmos pogratulovala Spojeným státům a soukromé americké společnosti…

"Nemohu dýchat." Protesty kvůli smrti černocha Floyda se šíří z USA do…

31.05.2020 20:28 Aktualizováno Smrt amerického černocha George Floyda při zásahu minneapoliské policie vyvolala vlnu protestů…

USA zapíšou hnutí Antifa na seznam teroristů, oznámil Trump

31.05.2020 19:58 Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických…

Zakotvení potvrzeno! Loď Crew Dragon s posádkou poprvé přistála u ISS

31.05.2020 19:39 Aktualizováno Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dnes úspěšně zakotvila americká kosmická loď Crew Dragon…

Související:

Právě se děje

Další zprávy