Impeachment se vám vrátí, varuje šéf republikánů demokraty

Vznesením ústavní žaloby proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi vytvořili demokraté ve Sněmovně reprezentantů nebezpečný precedens, který se jim v budoucnu vrátí. Prohlásil to dnes šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell, který středeční hlasování kongresmanů kritizoval.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Mitch McConnell
doporučujeme

Dodal, že demokraté vedli uspěchané a zmanipulované vyšetřování a že impeachment proti Trumpovi je nejnespravedlivější v moderní historii.

"Tato Sněmovna reprezentantů vedená stranickým běsněním proti prezidentovi vytvořila nový jedovatý precedens, který se v budoucnu vrátí," řekl McConnell. Šéf senátní většiny tvrdí, že kongresmani selhali ve své práci, neboť oba články impeachmentu, které prezidenta obžalovávají ze zneužití moci a z obstrukcí, nejsou ve shodě s ústavou.

McConnell se rovněž pozastavil nad tím, že demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová s odesláním ústavní žaloby do Senátu nespěchá. Podle McConnella to vypadá, že demokratičtí kongresmani nad impeachmentem ještě váhají. Dodal nicméně, že Pelosiová musí Senátu obžalobu doručit co nejdříve, aby mohl proces s prezidentem začít. "Cokoli jiného by nebylo spravedlivé," uvedl. Pro rychlé předání obžaloby Senátu je i Trump, který počínání demokratů považuje za hon na čarodějnice.

Začátek procesu se předběžně čekal v prvních lednových dnech, ale zda tomu tak bude, není s ohledem na postoj Pelosiové jasné. Vůdce sněmovních republikánů Kevin McCarthy prohlásil, že nepředání obžaloby Senátu znamená, že Pelosiová předem uznává porážku.

Šéf senátních demokratů Chuck Schumer dnes řekl, že demokraté chtějí v Senátu uspořádat spravedlivý a rychlý proces s výslechem čtyř vysoce postavených členů Trumpovy vlády. Schumer také chce, aby senátoři mohli prostudovat dokumenty související s případem. S McConnellem hodlá nyní Schumer projednat technické záležitosti toho, jak bude proces veden.

Očekává se, že Senát, který bude o žalobě rozhodovat a kde na rozdíl od sněmovny mají většinu Trumpovi republikáni, prezidenta osvobodí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

To nejhorší ve válečných zónách teprve přijde, varuje OSN

03.04.2020 18:39 Země zmítané válečnými konflikty mají to nejhorší teprve před sebou. S odkazem na současnou…

Na Floridě zakotvily výletní lodě. Čtyři pasažéři zemřeli na COVID-19,…

03.04.2020 17:13 Aktualizováno Pasažéři dvou velkých výletních lodí, které dlouhé týdny marně usilovaly o povolení kotvit u…

Koronavirus: Starosta New Yorku vyzval k zakrývání úst a nosu

03.04.2020 17:02 Aktualizováno Starosta New Yorku Bill de Blasio vyzval obyvatele města, aby si na veřejnosti zakrývali nos a ústa…

Bill Gates: Koronavirus můžeme zvládnout za pár týdnů. Důležité jsou tři…

03.04.2020 16:45 Když před třemi lety vystoupil na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově vedle politiků i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy