Indie má téměř 300 tisíc nakažených koronavirem, překonala Británii

Indie od začátku pandemie covidu-19 zaznamenala již 297.535 lidí nakažených koronavirem. V pořadí nejhůře postižených zemí tak předstihla Británii a posunula se na čtvrté místo. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví.

Ilustrační foto
doporučujeme

Za posledních 24 hodin přibylo v Indii, která je s 1,3 miliardy obyvatel druhou nejlidnatější zemí světa, rekordních 10.956 infikovaných. Počet úmrtí pacientů s covidem-19 nemá Indie na počet nemocných tak vysoký - zatím jich eviduje 8498.

I přes neustálý nárůst případů nemoci covid-19 Indie postupně uvolňuje přísná karanténní opatření, která vláda premiéra Naréndry Módího vyhlásila 25. března. Vládu k tomuto postupu vedou především obavy z ochromení ekonomiky a prohloubení chudoby, zejména u lidí, kteří jsou závislí na denním příjmu. V pondělí se v Indii otevřela nákupní centra, restaurace, hotely i svatyně.

Ve čtvrtek server BBC uvedl, že počet nakažených v indickém finančním centru Bombaji dosáhl 51.000, čímž město předstihlo těžce postižený čínský Wu-chan, kde se virus objevil poprvé. Kritická situace je rovněž v metropoli Dillí, kde by podle prognóz mohlo být do konce července až půl milionu případů.

Nemocnice ve velkých městech už nemají dostatečné kapacity a mnoho nemocných umírá bez léčby, kterou akutně potřebují. Dillí registruje na 33.000 případů koronaviru a polovina z 8200 nemocničních lůžek vyhrazených pacientům s koronavirem už je plná.

Na kritickou situaci ve zdravotnictví v některých částech Dillí upozornil v posledních dnech i případ ženy v osmém měsíci těhotenství, která si stěžovala na dýchací potíže a byla postupně odmítnuta v osmi nemocnicích, až nakonec zemřela v sanitce.

"Prosila nás, abychom jí zachránili život, ale nemohli jsme nic dělat," řekl švagr zemřelé třicetileté ženy, který ji společně s jejím manželem vozil celý den po městě v zoufalé snaze sehnat pro ni lůžko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 2 mrtví a 12 zraněných

05.07.2020 13:49 Aktualizováno Dva mrtvé a osm zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Plány na dohodu ztroskotaly. KLDR nechce obnovit rozhovory s USA

05.07.2020 13:07 Pchjongjang "necítí potřebu" obnovit rozhovory s Washingtonem. Sdělila to dnes náměstkyně…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy